Rajone minėta Laisvės gynėjų diena

Nuotr. iš Viekšnių bendruomenės archyvo

Prieš 29-erius metus sausio 13-osios naktį Vilniuje gaudė bažnyčių varpai ir skambėjo giesmės. Degė laužai ir viltimi švietė žmonių akys. Ir šiais metais Lietuvoje skambėjo giesmės, degė laužai primindami tragiškų sausio įvykių patirtį: netektis ir tą malonų pergalės džiaugsmą, kai buvo apginta laisvė. Viekšniuose gausus būrys vietinių gyventojų ir svečių susirinko prie liepsnojančio atminimų laužo pagerbti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę.
Pikeliuose Sausio 13-osios minėjimas pradėtas vargonininkei Veronikai Vindašienei skambinant bažnyčios varpais ir Tautinės giesmės giedojimu. Susirinkusieji tylos minute pagerbė žmones, savo gyvybes paaukojusius už laisvę. Pagerbiant žuvusiuosius uždegtas atminimo laužas. Minėjimo dalyviai klausėsi Pikelių bibliotekos bibliotekininkės su mergaitėmis paruoštos programos.
„Caritas“ atstovė paskaitė eilėraščius iš jai brangios tų dienų knygelės „Tą baisią naktį“. Vėliau prie laužo skambėjo Pikelių ansamblio „Sodžius“ dainos pritariant minėjimo dalyviams. Susirinkusieji vaišinosi Pikelių bendruomenės ir gyventojų paruošta šilta arbata, sūriu ir medumi. Dalyviai buvo pakviesti aplankyti bibliotekoje paruoštos parodos „Šiandien ir tą baisią naktį“.

„Santarvės“ inf.

Nuotr. iš Pikelių bendruomenės archyvo

One Reply to “Rajone minėta Laisvės gynėjų diena”

  1. mzk parašė:

    kur gamtos apsauga ziuri? juk negalima lauzo ant zemes kurti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto