Rajone padaugės stacionarių greičio matuoklių

Netrukus greičio mėgėjus stacionarus greičio matuoklis tramdys Tirkšlių miestelyje. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Artimiausiomis dienomis Mažeikių rajone bus įrengti dar du stacionarūs greičio matuokliai.. Kelininkai užsiminė, kad vėliau planuojamas ir dar vienas toks greičio mėgėjus tramdantis įtaisas.


Atsiras du nauji matuokliai 

Vienas iš naujųjų stacionarių įtaisų greitį fiksuos kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, Tirkšlių gyvenvietės ribose. Vietos gyventojai jau ne kartą kėlė klausimą dėl eismo saugumo sankryžoje, kur minėtą kelią kerta gatvė, vedanti į miestelio centrą, ir kelias Letenių link. Kelininkai čia planavo įrengti iškilias pėsčiųjų perėjas, tačiau pasirinktas kitas variantas – greičio matuoklis. 
„Tai veiksminga priemonė greičio mėgėjams tramdyti. Dar vieną stacionarų matuoklį planuojama įrengti kelyje Mažeikiai–Kuršėnai, ties Krakių gyvenviete, tačiau tai atidėta vėlesniam laikui, kai bus rekonstruota į šią gyvenvietę vedanti sankryža – įrengtos saugumo salelės“, – informavo valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.
O štai antrojo greičio matuoklio kelyje Mažeikiai–Kuršėnai, Palnosų gyvenvietės ribose, įrengimo darbai jau prasidėjo. Abiejų netrukus atsirasiančių greičio matuoklių vietose leistinas greitis yra penkiasdešimt kilometrų per valandą, prieš juos – tiesūs kelio ruožai, neretas vairuotojas tokiuose ruožuose stipriau paspaudžia greičio pedalą.


Duomenys patenka į registrą 

Be dabar įrengiamų, trys stacionarūs greičio matuokliai mūsų rajone jau yra: Račaliuose, Daubariuose ir kelyje Mažeikiai–Skuodas, prieš Bugenius. 
Pranešimai apie greičio viršijimą tiek iš šių, tiek iš kitų šalies keliuose įrengtų greičio matuoklių perduodami Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registrui. Kiekvienos savaitės pradžioje Mažeikių kelių policijos poskyrio pareigūnai iš šio registro atsirenka duomenis apie pažeidėjus, kurių transporto priemonės registruotos mūsų rajone, ir skiria jiems atitinkamą nuobaudą.
Per praėjusius metus mūsų rajono kelių policijos poskyryje buvo užfiksuoti 929 greičio viršijimo atvejai, per pirmuosius du šių metų mėnesius – 42. Pareigūnai informavo, kad dažniausiai greitis viršijamas nuo 20 iki 30 kilometrų per valandą (bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų) ir nuo 30 iki 40 kilometrų per valandą (bauda nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų, o neturintiems dvejų metų vairavimo stažo – tokia pat bauda, tik su teisės vairuoti atėmimu nuo trijų mėnesių iki pusės metų).


Per savaitę – per dešimtį pranešimų 

Pažeidėjų statistiką neretai pakoreguoja mūsų krašte kartkartėmis pasirodantis skiriamaisiais policijos ženklais nepažymėtas, tačiau stacionarią greičio matavimo aparatūrą turintis automobilis „VW Caddy“. Kovo penktąją šis ekipažas budėjo prie Telšių ir mūsų rajono ribos ir užfiksavo tris mažeikiškių automobilius, kurie viršijo leistiną greitį. Per minutę užfiksuoti du „BMW X5“ markės automobiliai, greitį viršiję kelyje Tirkšliai–Anulynai: užuot važiavę leistinu 50 kilometrų per valandą greičiu, per gyvenvietę jie greičio pedalą paspaudė iki 78 kilometrų per valandą. 
Kovo penktąją rajono pareigūnai gavo penkiolika pranešimų apie mažeikiškių transporto priemonių viršytą greitį, per savaitę prie šio skaičiaus prisidėjo dar vienuolika pažeidėjų.
Per dvi savaites gauti trys pranešimai apie viršytą greitį iš stacionaraus greičio matuoklio Daubariuose – trys mažeikiškių automobiliai leistiną greitį viršijo 27 kilometrais per valandą.
Dviejų savaičių rekordininkas kol kas išlieka automobilis „Land Rover“, priklausantis UAB „Nafmera“, kuris vasario 24-ąją leistiną greitį Vilniaus–Švenčionių–Zarasų kelyje viršijo 37 kilometrais per valandą.

9 Atsakymai į “Rajone padaugės stacionarių greičio matuoklių”

 1. PredatoR parašė:

  tegul dviracio taku daugiau irengia , o ne inkilus stato is kuriu nera daug naudos

 2. Mažeikių gyventojas parašė:

  Būtų labai įdomu sužinoti, kaip ta ponia Šideikienė dabar esanti valdžioje vien Rancui tarnauja. Įdomu ką ji padarė gero dėl Ranco ?

 3. parašė:

  Ponia Šideikiene, tai dabar juk valdžioj esate, tai galėtumėt ir angelų sargų interesams paatstovauti, juk ne vien Rancui tarnauti…

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Gerai,kad stato tuos stacionarius greičio matuoklius, tai vis mažiau pakėlėse teks sutikti alkanus ir piktus angelus sargus. Karts nuo karto policininkų profsąjunga primena LT visuomenei, kad BASAS POLICININKAS –NESAUGI VISUOMENĖ, todėl galima manyti ,jog 10 stacionarių greičio matuoklių yra geriau nei vienas basas policininkas.

 5. AS parašė:

  AS is vksn i mzk per 7 min sulakstau:D
  ka db reiks daryt?;D

 6. Greičio matuoklis parašė:

  Na ,jeigu tie pinigėliai surinkti už baudas lieka mūsų rajonui tai gal ir neblogai, juk probleminiam rajonui reikalingos lėšos.

 7. AS parašė:

  Tam ir matuokliai statomi kad visokie debiliukai per 40 min.i Siaulius nevazinetu

 8. labas parašė:

  o tai tas Palnosuose dar neveikia?

 9. Komentarorius parašė:

  Tai ką, dabar į Šiaulius per 40 minučių nepavyks nuvažiuoti per tuos aparatus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto