Jau septyniolika metų kovo 6-oji yra minima kaip Europos logopedų diena. Pagrindinis tokios dienos tikslas – suteikti visuomenei daugiau informacijos apie įvairius kalbėjimo, kalbos ir komunikacijos sutrikimus, paaiškinti, kaip juos atpažinti ir įveikti.
Europos logopedų dieną minėjo ir mūsų rajono vaikų ugdymo įstaigų bendruomenės.
Jaunos profesijos atstovai
Žodis logopedija, išvertus iš graikų kalbos, reiškia kalbos lavinimą. Kitaip tariant, tai yra mokslas apie vaikų ir suaugusiųjų kalbėjimo, kalbos, komunikacijos sutrikimus, jų atpažinimą, nustatymą ir specialių mokymo bei ugdymo metodų taikymą jiems įveikti.
Vis tik Lietuvos logopedai save vadina jaunos profesijos atstovais. Jų profesija daug metų klaidžiojo tarp medicinos ir ugdymo, ieškojo sąsajų su kitais mokslais, kol XX amžiaus pradžioje pasuko savarankišku keliu.
Nors logopedija ir yra pripažinta kaip atskira profesija ir mokslo sritis, ji neatsiejama nuo pedagogikos, specialiosios pedagogikos, medicinos, psichologijos, lingvistikos mokslų.
Darbas – laikantis atstumo
Koronaviruso pandemija nulėmė tai, kad vaikų ugdymo įstaigų bendruomenių nariai privalo laikytis socialinio atstumo.
Darželio-mokyklos „Kregždutė“ logopedės metodininkės, Lietuvos logopedų asociacijos narės Loretos Šličiuvienės teigimu, karantino metu logopedams tenka dirbti nuotoliniu būdu. Pašnekovė ir jos kolegos iš kitų rajono ugdymo įstaigų taiko įvairias telepraktikos formas – vaizdo skambučius, logopedinių pratybų įrašus, sinchroniniu būdu vykstantį nuotolinį bendravimą įvairiose interneto platformose, susirašinėjimą su ugdytinių tėvais elektroniniu paštu.
„Telepraktikos metu, pasitelkiant įvairias technologijas, atliekamas vaikų kalbos raidos ypatumų vertinimas, teikiama pagalba, keičiamasi informacija, klausoma paskaitų, seminarų, konferencijų“, – logopedų darbą karantino sąlygomis apibūdino L. Šličiuvienė.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.