Rajone patvirtintos lankytinos vietos

Tarp lankytinų vietų – ir architektūrinis-urbanistinis paminklas Mažeikių geležinkelio stotis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį rajono Savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino rajono lankytinų vietų sąrašą. Į jį įtraukti net 233 objektai.

Tikimasi išleisti leidinį

Tokį sprendimą inicijavo Viešoji įstaiga Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras. Projektą pristačiusi šios įstaigos direktorė Jolanta Gintalienė informavo, kad ateityje apie lankytinus objektus bus išleistas informacinis leidinys, šis sąrašas bus naudojamas įvairiems žemėlapiams ir kt.
Artimiausiu metu  informaciją apie lankytinus objektus bus galima rasti informacijos centro tinklalapyje. Prie kiekvieno objekto bus pateiktas  ir jo aprašymas.

Sprendė komisija

Į siūlomų lankyti vietų sąrašą įrašyti muziejai, paminklai, bažnyčios, žymių žmonių tėviškės, piliakalniai, malūnai, senkapiai, saugomos teritorijos, laisvės kovų įamžinimo vietos ir kt.
Ką įtraukti į tokį sąrašą, sprendė devynių narių komisija. Joje, be J. Gintalienės, dirbo Mažeikių muziejaus direktorius, miesto seniūnas, rajono vyriausioji specialistė, kiti Savivaldybės administracijos specialistai.  Komisijai vadovavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys.

8 Atsakymai į “Rajone patvirtintos lankytinos vietos”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  trysw lrytas.lt/komentarai/nusibodo-skaidrumo-kultas.htm
  geriausias komentaras visiems komentatoriams.

 2. Vaidas parašė:

  Gerbiami komentatoriai, gal jus viens kito bijot, jog savais vardais nepasirasot? O siaip tai labai pritariu bevardziui, atsakiusiam i kito bevardzio komentara (liaudies balsui). Zinai kodel sedim subinej (kalba netaisyta), nes prie ruskio buvo „geriau“…

 3. Nesuprantu parašė:

  ko jūs čia dėl niekų ietis laužot? Viskas yra gerai: seniai tokio sąrašo reikėjo, o jei jis dar nepilnas, tai galit siūlyti. Dar juk tik pradžia. Ir jei tie vardai ir pavardės yra, tai gerai – nesvarbu, ar ten sex ar dar kažkas, bet tai yra istorija. Aš tik vieno pasigedau – naminė juk tautos paveldas, bet adresų nėra. Jolanta, pasitvarkykit. Juokauju, žinoma :)

 4. to apsiputojusiam parašė:

  Eik ir issiplauk burna isverstaskuri! O tai tamstai paciam putos ir tulzis liejasi per visus krastus! Ar zmoniu nuomones teisingos nepatinka? Kieno dudele groji pats.?

 5. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Jo, greit bus galima pamatyti ir restauruotą, iš tolo šviečiančią, Mažeikių puošmeną – geležinkelio stotį. Tkrai džiugu ir sveikintina. Mažeikių stotis garsi ne tik istoriniais įvykiais, bet ir mokinukų nuotykiais, belaukiančiais autobuso, sakykime, į Bugenius anuomet – rusų okupacijos laikais. Čia juk vykdamas į Liepoją lankėsi nuožmus lietuvių tautos priešas, Rusijos imperatorius Nikolajus II, ir, žinoma, Pirmojo pasaulinio karo metais stoties restorane pietavo Vokietijos kaizeris Vilhelmas II, kuris, supylęs tą bestiją, pirmasis pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Čia ir kitas kanalija, bermontininkų vadeiva, tame pačiame Mažeikių soties restorane, pulkininkas Bermontas-Avalovas pakeltas į generolus. Va taip. O kur dar anais laikais į Lūšę dardėjęs Stolypino „Auksinis vagonas“ ir erotiniai sex nuotykiai jame? Apie nuotykius „Auksiniame vagone“ daugiau galėtų papasakoti dautariškiai, juk taip?

 6. Vardui (privalomam) parašė:

  Kas yra Liaudis ? Komisijos nariai jai nepriklauso ? Priskiriate Sau teise teisti, vertinti ir gal ir bausti kaip stribai? Iš nasrų trykštanti tulžis ir pykčio putos net čia įžvelgia blogį, nes komisija neatsiklausė Liaudies, o Liaudis tai Tu? Tam ir egzistuoja rinkimai, kad Liaudies rinkti atstovai priimtų sprendimus o ne patarimų eitų klausti pas Liaudies atstovą iškeliantį save virš Liaudies. Kai mužikai ilgisi 1917 revoliucijos ir meldžiasi visos Liaudies tėvams Leninui, Stalinui, kalbėt su jais reikia jų kalba-duoti darbo, kad mažiau laiko liktų pagalių kaišiojimui į progreso ratus. Pasidžiaugt reikia, kad nors iš lėto, bet judam vis pirmyn, vis į priekį, nežiūrint į kai kurių Giedraičio laikų pasiilgusių tarybinės liaudies atstovų pastangų stabdyti visus, kad patiems reikšmingesniais pasijusti. Pastoviai bumbantys, pastoviai nepatenkinti, pastoviai verkšlenantys ir nė piršto nepajudinantys…atsiprašau, pirštus pajudinantys tik piktiems komentarams. Su tokia liaudim man nepakeliui. As su kuriančia, siekiančia progreso ir kuriančia liaudim.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Devynių narių komisija?O o Mažeikių Liaudis ,tušča vieta Liaudį prisimena,tim kai bėda tatai iškyla.Kodėl taip nebendraujama, priimant vi enokius ar kitokius sprendimus su gyventojais? Tas pats ir daugiabučų renovacija. Sėdi dėdulė pogrindyje ir kuria sau ir savo draugeliams palankius istatymus ,kaip išvylioti išpaprastosios visuomenės pinigų! O ar je turi jų ar ne, jam nemotais! Stumia i Bankus ilgam skolon! Pajuto lengvų pinigų tekmę ,,,pogrindžio ponulis?! Kas gali pažaboti tokius mulkintojus pagaliau? Dar rašo spaudoje apie masines migracijas, O kas belieka?

 8. Algis parašė:

  kodėl nesitarta su visuomene?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto