Rajone vandens telkinių taršos šaltinių pernai neužfiksuota

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Panaudotų padangų gaisras Alytuje, skandalas apie teršiamas Kuršių marias nevalytomis nuotekomis, pranešimai apie kitokius taršos šaltinius privertė sunerimti ir mūsų rajono gyventojus.
Žmonės spėja, kad nuo teršėjų kenčia Ventos upė ir kiti vandens telkiniai, aplinka, jie pasigenda aplinkosaugininkų informacijos apie situaciją.

Pastaruoju metu viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose netrūksta diskusijų aplinkos saugumo tema. Publikuojamos net nuotraukos, jose užfiksuotos vietos, kuriose galimai teršiama Ventos upė.
Su aplinkosaugininkais pabandėme išsiaiškinti, kokia situacija rajone, kaip ji stebima, kontroliuojama.
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė „Santarvę“ informavo, kad per praėjusius metus iš Mažeikių buvo gauta 11 pranešimų dėl aplinkos teršimo nuotekomis ar mėšlu, iš jų 4 pasitvirtino.
„Tačiau konkrečiai dėl Ventos upės teršimo Mažeikių rajono teritorijoje 2019 metais Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijoje pranešimų negauta“, – patikino specialistė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Rajone vandens telkinių taršos šaltinių pernai neužfiksuota”

 1. Anonimas parašė:

  oi oi,ar patikrino sodų bendrijas,kur jie visas nuotėkas nuleidžia?

 2. o parašė:

  Kada bus pasidometa ekovalio smarve kuris yra pries policija

 3. kai tai nėra??? parašė:

  kaip ta neužfiksuota, gi ašvos paplūdimys viršijo normos, Ventos vanduo irgi nebuvo patartina maudytis, Vadakstis ties Laižuva yra apgailėtinos padėties…. vat ir turim specialistus….

 4. Oi geras parašė:

  Zinant musu aplinkosargiu apetitus, tai papiragine ir branduolines atliekas i upes suverst galetu, verdiktas butu – vandens telkiniu tarsos nepastebeta……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*