Rajono abiturientai laiko pagrindinį egzaminą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį kaip ir visoje šalyje, mūsų rajono abiturientai laiko privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Valstybinį ir mokyklinį šio egzamino variantus pasirinko 751 kandidatas. Per keturias egzaminui skirtas valandas jie turi parašyti ne mažiau kaip 500 žodžių rašinį.

Šiemet laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą mūsų rajone registravosi 391, mokyklinį – 360 kandidatų. Abiejų lygių egzaminų metu abiturientai turi atlikti vieną užduotį –  parašyti rašinį. Šiam egzaminui pateiktos dvi samprotaujamojo ir dvi literatūrinio rašinio temos, iš kurių egzaminuojamasis turi pasirinkti vieną.
Tiek valstybinio, tiek mokyklinio tipo egzaminams pateikti trys privalomi lietuvių literatūros autoriai: valstybiniame brandos egzamine – iš Bendrosios programos išplėstinio kurso, mokykliniame – iš Bendrosios programos bendrojo kurso.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus primena, kad norint gauti brandos atestatą reikia išlaikyti bent du brandos egzaminus: privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinktą  brandos egzaminą, iš viso galima rinktis ne daugiau kaip 6 dalykų brandos egzaminus.
Šiemet visų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus žadama paskelbti iki liepos 10 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto