Rajono dailės mokytojai atidarė parodą, įkvėptą Mingės

Autorės nuotrauka

Šiemet antra vasara, kai Mažeikių rajono dailės mokytojai surengė plenerą „Žemaitijos paletė“.
Su jo metu sukurtais darbais galima susipažinti Mažeikių viešojoje bibliotekoje neseniai atidarytoje ir vasaros spalvomis alsuojančioje parodoje.

Keturias dienas 11 meniškos sielos mažeikiškių praleido vasaros plenere Mingės kaime. Iš visų dalyvių dešimt dirba dailės mokytojais įvairiose rajono mokyklose.
Turiningam, kūrybingam darbui ir poilsiui gamtoje mūsų rajono dailės mokytojus antrus metus pakvietė Pavasario pagrindinės mokyklos dailės mokytojas Aleksandras Novak.
Šio vasaros plenero istorija dar neilga, tačiau jis jau turi savas tradicijas: bendraminčiai, kolegos keletą dienų drauge gyvena, kuria, dalyvauja edukacijose. Taigi, ištrūksta iš sau įprastos aplinkos. Po plenero praėjus šiek tiek laiko, bibliotekoje surengiama paroda ir visuomenei pristatomi dailės mokytojų įvairiomis technikomis atlikti darbai.
Šiemet mažeikiškiai gyveno prie Kuršių marių esančiame Mingės kaime. Dėl gražaus ir unikalaus gamtovaizdžio šis kaimas neretai vadinamas lietuviškąja Venecija.
„Visi turėjome labai daug ir įvairių erdvių kūrybai. Kiekvienas plenero dalyvis kūrė savo individualius darbus, nė vienas nesistengė kopijuoti savo kolegų darbų. Yra manoma, kad dailininkui reikia sunkių sąlygų, nepriteklių ir tada jis atsiskleidžia geriausiai. Šiemet dirbome gana patogiomis sąlygomis. Bet žmonės dirbo nuo pat ankstyvo ryto, nuoširdžiai ir produktyviai“, – pastebėjo A. Novakas.

Loreta BUTKUTĖ

Plačiau skaitykite laikraštyje.

One Reply to “Rajono dailės mokytojai atidarė parodą, įkvėptą Mingės”

  1. tikrai parašė:

    verta aplankyti ir pamatyti .Kiekvienas susiras jam patinkantį vieną ar kitą darbelį.Ačiū mok.Novak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto