Rajono darbo rinkos pokyčiai: registruojama mažiau jaunimo

Rita Jurkūnienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kiekvieną mėnesį Lietuvos darbo birža apibendrina ir skelbia nedarbo rodiklius.
Paskelbtais duomenimis, praėjęs liepos mėnuo, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, teikė optimistinių minčių: šalies teritorinėse darbo biržose įregistruota mažiau bedarbių.
Ir vis tik puse lūpų užsimenama, kad mažesnį šioje institucijoje besiregistruojančių žmonių skaičių lemia vis didesni emigracijos srautai.

Mažėja jaunų bedarbių

Pasak Mažeikių darbo biržos vedėjos pavaduotojos Ritos Jurkūnienės, Mažeikių rajone liepos mėnesį buvo registruoti 4589 darbo ieškantys asmenys, iš kurių 3595 – bedarbiai.
Nedarbo lygis rajone liepos mėnesį buvo 10,4 proc.
„Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu nedarbo lygis siekė 12 proc., o Darbo biržoje bedarbiais buvo registruota 4218 asmenų.
Palyginus su praėjusiais metais, ženkliai sumažėjo Darbo biržoje registruoto jaunimo iki 29 metų. Šiemet rugpjūčio 1 dieną bedarbiais buvo registruoti 587 jaunuoliai, kai tuo tarpu 2015 metų rugpjūčio 1-ąją jų buvo 690. Ir šis skaičius turi tendenciją dar mažėti“, – kalbėjo pašnekovė.
Specialistų teigimu, pastaruosius kelerius metus mažėja biržoje užregistruojamų ką tik studijas baigusių absolventų. Jeigu 2012 metais Mažeikių darbo biržoje buvo registruoti 185 absolventai, 2015-aisiais – apie 100, tai šiemet – 60.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Rajono darbo rinkos pokyčiai: registruojama mažiau jaunimo”

 1. to v parašė:

  O kas blogai su ta nuoskauda? Gal žmogaus giminė buvo ištremta. Šiaip ar taip bent jau 70% lietuvių tą sovietmetį laiko nuoskauda ir jo net prisimint nenori.

 2. v parašė:

  „…kuri atrodo kaip ne pirmo amžiaus sovietinė mokytoja“, – miela Zuzana, čia vis dar vaikystės nuoskaudos ramybės neduoda?

 3. Zuzanai parašė:

  O aš maniau, kad rašinėjančių tokius idiotiškus komentarus, nukreiptus į žmogaus išvaizdą (kuri, beje, visiškai normali) jau seniai nebėra. Pasirodo, klydau :-)

 4. NIEKUO NEBETIKINTIS parašė:

  Tiek Butkevičiui,tiek mūsų senukams tik statistika ir berūpi.Šiltos kėdės jiems brangiau už viską.Pabuskit,ponai,kur dingo medienos klasteris Mažeikiuose,kur dingo kiti eldepešninkų pažadai prieš praeitus rinkimus?Ką daryti jaunimui kad ir turinčiam diplomą?Ką daryti gaunant vergišką atlyginimą.Įvedė eurą ir kartu sužlugdė paskutinę viltį likti Lietuvoje.Nusibodo ponulių mekenimai apie geresnę ateitį.Juokas ima paklausius apie atlyginimo bei pensijos kėlimą.Ne nuo to galo pradedate,atsikvošėkite statistikų propaguotojai.

 5. E.V. parašė:

  Jaunimas spjauna į Darbo biržos pusę ir renkasi emigranto dalią. Darbo birža privalo padėti surasti darbą, įdarbinti mokslus baigusį jauną žmogų, o ne registruoti Darbo biržoje. Kiekvienas darbas įkainojamas pinigais. Nėra darbo – nėra pinigų. Taip turi būti ir su darbo biržos specialistais. Įdarbinai – gauni algą. Neįdarbinai – algos negauni. Va, ir norisi paklausti ponių vedėjos ir pavaduotojos: kiek asmeniškai šiemet įdarbinot jaunimo Jūs?

 6. taip parašė:

  Kur nebus mažiau užsiregistravusių, jei dalis išvyksta į užsienį, o dalis tiesiog nemato prasmės ten registruotis.

 7. Zuzana parašė:

  Nieko nuostabaus, ką čia veikti jaunimui? Darbo biržoj stovėti už 300€? p. Rita Jurkūnienė, kuri atrodo kaip ne pirmo amžiaus sovietinė mokytoja galėtų pati pastovėti toje biržoje ir gal prašviesės akyse, kodėl jaunimo mažėja. Sėdi prie ekrano ir statistikas sudarinėja… kol tūkstančiai žmonių toliau gyvena žemiau skurdo ribos. O aš jau galvojau, kad taip tokių sovietinių moterų senai nebėra… pasirodo klydau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto