Rajono gyventojai minėjo dieną be automobilio

Autorės nuotr.

Kiekvieną rugsėjį Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse vyksta Europos judumo savaitė.
Nuo pirmadienio vykusią savaitę Mažeikiuose ir rajone penktadienį bei šeštadienį vainikavo Tarptautinės dienos be automobilio renginiai.

Penktadienio rytą Mažeikių rajono lopšelius-darželius, mokyklas lankantys vaikai į savo ugdymo įstaigas atriedėjo dviračiais, paspirtukais ir kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis.
Rajono savivaldybės administracija drauge su bendrove „Mažeikių autobusų parkas“ paskelbė konkursą. Jo esmė tokia, kad ugdymo įstaigų bendruomenių nariai turėjo atvykti ekologiškomis transporto priemonėmis, susiburti į vieną būrį ir „susukti“ trumpą video filmuką apie tai, kaip keliauja sveikai, kaip juda ir sportuoja. Dalyviai pretenduoja laimėti prizą – vienos dienos kelionę autobusu po Lietuvą.
Tarptautinę dieną be automobilio penktadienio vakarą paminėjo ir bėgikų klubo „Penki kalnai“ nariai. Jie tai padarė apibėgdami ratą aplink miestą.
Jau daug metų Mažeikių turistų klubas, minėdamas Tarptautinę dieną be automobilio, organizuoja dviračių žygius. Šią tradiciją turistai pratęsė ir šiemet. Šeštadienį klubas suorganizavo žygį maršrutu Mažeikiai–Ežerė–Griežė–Leckava–Mažeikiai.
Į žygį išsiruošė 25 mažeikiškiai – vaikai ir suaugusieji. Žygio dalyviai turėjo galimybę nemokamai aplankyti Mažeikių muziejų ir apžiūrėti jame šiuo metu veikiančias skiautinių, nuotraukų, kortų, paveikslų parodas.

2 Atsakymai į “Rajono gyventojai minėjo dieną be automobilio”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto