Rajono gyventojai paminėjo Žolinę

Autorės nuotr.

[nggallery id=“1032″]

Ketvirtadienį Mažeikių rajono gyventojai, lankydami šv. Mišias bažnyčiose, dalyvaudami miestų ir miestelių viešosiose erdvėse surengtose sueigose, koncertuose, minėjo Žolinę – vasaros ir rudens sandūros šventę.

Tradiciją paminėti Žolinę puoselėja Plinkšių globos namų bendruomenė.
Šiemet į bendruomeninį sambūrį pas plinkšiškius atvyko Telšių, Skuodo, Klaipėdos, Plungės, Ylakių, Žemaičių Kalvarijos globos namų gyventojai bei darbuotojai. Taip pat ir Plinkšių kaimo bei Šerkšnėnų seniūnijos atstovai.
Šventės metu neapsieita be augalų – buvo rišamos puokštės, pasidžiaugta iš įvairiaspalvių žiedų sukurtomis mandalomis. Vyko šventinis koncertas.
Viekšniuose jau 13-ąjį kartą per Žolinę surengta Molio šventė. Maldos namuose vyko Žolinės atlaidai. Vasaros estradoje įsikūrė amatų kiemelis, kuriame šventės lankytojai galėjo pabendrauti su keramiku, medžio meistrais, kalviais ir įsigyti jų dirbinių. Įvairių dirbinių, maisto gaminių buvo siūloma mugėje. Žiūrovams buvo rodomi Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro „Vaizdeliai iš grytelninkų Tupių gyvenimo“, vėliau vyko koncertas.
Mažeikiuose, aikštėje prie kultūros centro, klubo „Mano namai“ nariai surengė šventę „Kai pakvimpa žolynai ir medus“. Šventės lankytojai džiaugėsi klubo narių iš įvairių augalų sukurtu „Paskutiniu vasaros žiedu“. Buvo galima balsuoti už labiausiai patikusius klubo narių floristinius paveikslus, dalyvauti pirkinių maišelio puošimo edukacijoje, įsigyti arbatų, medaus, obuolių sūrio ar tiesiog pasiklausyti koncerto.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

3 Atsakymai į “Rajono gyventojai paminėjo Žolinę”

  1. parašė:

    Ir tai yra žiauru! Valdžiažmogiai, prašau, nebesityčiokite iš Mažeikių. Po tokių renginių gėda kam nors pasakyti, kad čia gyveni.

  2. ar parašė:

    čia šventė Mažeikiuose? Apgailėtina. Gaila, kad mūsų Kultūros centro darbuotojai tiek apkerpėję…gaila

  3. nykiausia parašė:

    kaip visada Mažeikiuose.Jeigu šventės reikia tik vienai grb.Kristai…ko tikėtis daugiau:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto