Rajono gyventojai prisimins ir pagerbs tremties aukas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvoje šiandien minima Gedulo ir vilties diena. Prieš 81-erius metus birželio 14-ąją šalį okupavę sovietai pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sovietų Sąjungos gilumą.

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą. Per šią okupaciją įkalinta ir ištremta 280 tūkst. Lietuvos piliečių.
1941 metų birželio 14 dieną, 3 val. ryto, sovietų represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias šiaurines teritorijas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per keletą dienų į gyvulinius vagonus sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Gedulo ir vilties dienai paminėti skirti renginiai šiandien vyks ir Mažeikiuose bei rajono miesteliuose.
Laižuviškius susitikti prie tremtinių atminimo lentos ir drauge paminėti Gedulo ir vilties dieną kviečia Laižuvos kultūros centro darbuotojų kolektyvas. Minėjimas prasidės vidurdienį.
Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje 17 val. bus aukojamos šv. Mišios, o 18 val. prie Mažeikių geležinkelio stoties vyks koncertas „Viltis – tai atmintis ir…“.
Tremtyje kalėję ir nukankinti žmonės bus prisiminti ir renginyje Viekšniuose. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje 19 val. bus aukojamos šv. Mišios, o po jų skambės muzikinė-literatūrinė kompozicija.
Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. Mišios bus aukojamos 17 val. Šiek tiek vėliau, 17.30 val., A. Baranausko aikštėje vyks prisiminimų vakaras prie laužo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto