Rajono institucijos vienijasi kovai su prekyba žmonėmis

Tikimasi, kad rajono institucijų, įstaigų ar organizacijų bendradarbiavimas padės išsiaiškinti situaciją ir efektyviau organizuoti kovą su prekyba žmonėmis.

Spalį buvo minima Europos kovos su prekyba žmonėmis diena. Vidaus reikalų ministerija ta proga išplatintame pranešime apžvelgė situaciją Lietuvoje.
Šiame pranešime bei šalies situacijos apžvalgoje tarp miestų, kuriuose asmenys buvo išnaudojami arba verbuojami, minimi ir Mažeikiai.
Rugsėjo mėnesį Savivaldybės taryba patvirtino Mažeikių rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo tvarkos aprašą. Tikimasi, kad jis leis geriau žinoti situaciją, padėti į tokių nusikaltimų spąstus papuolusiems žmonėms.

Nuspręsta steigti koordinavimo komisiją

Dar vasarą Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Kristina Sereikienė inicijavo pasitarimą, kuriame buvo aptarta kovos su prekyba žmonėmis situacija rajone, vykdomos prevencinės priemonės ir veiksmai, diskutuota apie teikiančių ar galinčių suteikti skubią ir ilgalaikę pagalbą prekybos žmonėmis aukoms institucijų, įstaigų ar organizacijų bendradarbiavimą.
Pasitarime dalyvavo Savivaldybės, Valstybinės darbo inspekcijos, Mažeikių rajono policijos komisariato, Užimtumo tarnybos, kitų atsakingų institucijų atstovai.
Kalbėta, jog rajone prekybos žmonėmis atvejų nėra daug, tačiau, siekiant užkirsti kelią tokiems nusikaltimams, svarbi prevencija. Be to, žmonėms, patekusiems į sunkią situaciją, reikalinga pagalba.
Akcentuota, kad efektyviau organizuoti kovą su prekyba žmonėmis padėtų teikiančių ar galinčių suteikti skubią ir ilgalaikę pagalbą prekybos žmonėmis aukoms institucijų, įstaigų ar organizacijų bendradarbiavimas.
Susitikimo dalyviai pritarė siūlymui sudaryti Savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisiją, kuri koordinuotų tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir teiktų metodinę, informacinę, konsultacinę bei dalykinę pagalbą.

Prašo pranešti

Prie prekybos centrų galime pastebėti elgetaujančių vaikų. K. Sereikienė kategoriškai netvirtina, kad tai išnaudojimo atvejai, tačiau neneigia, kad gali būti, jog vaikus kažkas verčia elgetauti, pažadėdami naują batų porą ar kitokį pirkinį.
Padėti išsiaiškinti tokius atvejus galėtų, pavyzdžiui, socialiniai darbuotojai, kurie lankosi nesaugiose šeimose. Pamačius varganai gyvenančioje šeimoje brangius vaiko daiktus turėtų kilti klausimas, iš kur jis juos gavo.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Greta Frajerytė priminė: jei tapote prekybos žmonėmis auka ar turite informacijos apie tokio pobūdžio nusikaltimą, policija visada ragina skambinti bendruoju pagalbos centro tel. 112 arba rašyti el. paštu prekybazmonemis@policija.lt
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Rajono institucijos vienijasi kovai su prekyba žmonėmis”

  1. Tai anksčiau kaip dirbo? parašė:

    Ar pro taukuotus pirštus žiūrėjo?Baikite su savo deklaracijomis.Pradėkite dirbt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto