Rajono jaunieji šauliai veiklų stygiaus nejaučia

Židikiškiai jaunieji šauliai ir jų vadovė gyventojų paaukotas daržoves šiemet perdavė dviejų globos namų atstovams. Nuotr. iš mokyklos archyvo

Vis labiau įsismarkaujantis ruduo nemažina Mažeikių rajono jaunųjų šaulių entuziazmo veikti ką nors įdomaus bei naudingo visuomenei.
Vieni savaitės pradžioje įgyvendino kilnią akciją – iš gyventojų surinko daržo bei sodo gėrybių ir nuvežė juos globos įstaigose gyvenantiems seneliams.
Kiti Krašto apsaugos dienos proga lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose.

Gėrybės – globos namų gyventojams

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrys, gimnazijos bendruomenė ir Židikų seniūnijos teritorijoje esančių kaimų gyventojai jau ne vienus metus įgyvendina akciją, kurios metu yra renkamos sodo ir daržo gėrybės. Vėliau jos vežamos ir atiduodamos Žemaičių Kalvarijos senelių globos namams, o šiemet – ir Plinkšių globos namų bendruomenei.
Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrio vadovė Gražina Mitkuvienė „Santarvei“ sakė, kad tokia akcija, kasmet organizuojama spalio pradžioje, gyvuoja jau ilgiau nei dešimt metų.

Žmonės akciją žino

Ruošdamiesi akcijai, jaunieji šauliai bei gimnazijos bendruomenės nariai Pikeliuose, Lūšėje, Ukrinuose, Židikuose, Račaliuose, Renave iškabina skelbimus informuodami, kokią dieną ir kokiu laiku kaimuose bus galima paaukoti daržo bei sodo gėrybių.
Tada prašoma bendrovės „Mažeikių vandenys“ vadovų pagalbos, kad jie skirtų krovininį automobilį paaukotiems maisto produktams nuvežti į globos namus.
Gimnazijos jaunieji šauliai dalyvauja renkant labdarą, paskui ją įteikiant globos namų atstovams.
G. Mitkuvienė minėjo, kad pernai ši labdaringa akcija buvo surengta spalio 1 dieną, šiemet kiek vėliau – spalio 8 dieną. Mokytoja sakė, kad keletas žmonių skambino, teiravosi, ar akcija šiemet vyks, tikslinosi, kada, ką galima aukoti.
„Manau, kad tas domėjimasis reiškia, jog žmonės apie akciją žino ir nori kuo galėdami prisidėti“, – kalbėjo pašnekovė.

Išmoksta daug dalykų

Šaulių būrio vadovė pastebėjo, kad šiemet geranoriškai nusiteikę minėtų kaimų ir miestelių gyventojai dosniai aukojo bulvių, burokėlių, morkų, kopūstų, cukinijų, netgi melionų. Be to, į labdarai skirtus lauknešėlius žmonės įdėjo ir konservuotų daržovių, uogienių.
Kai G. Mitkuvienės žmonės paklausia, ką galima paaukoti, ji atsako, kad viską, kas valgoma, kas maistine prasme vertinga žmogaus organizmui ir ką kiekvienas, būdamas globos namų gyventojų vietoje, pats norėtų valgyti.
Į klausimą, ko iš šios akcijos išmoksta prie jos organizavimo prisidedantys jaunieji šauliai, būrio vadovė atsakė taip: „Atsakingumo, supratingumo, gerumo. Kai nuvažiuoja į globos namus, pabendrauja su jų darbuotojais, jaunuoliai ima suprati, kad jaunystė truks ne amžinai, kad kažkada ateis senatvė, galbūt ligos. Ir kad kažkas turės ir jais pasirūpinti.“

Organizuojami pažintiniai renginiai

Lietuvoje nuo 2008 metų kiekvieną spalio 7-ąją yra minima Krašto apsaugos diena. Nuo 2014 metų Lietuvos kariuomenės daliniuose tą dieną ir visą savaitę yra organizuojami pažintiniai renginiai moksleiviams. Tai proga supažindinti jaunimą su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, informuoti apie valstybės gynybą ir kiekvieno žmogaus pilietines pareigas bei prievoles valstybei. Taip bandoma stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

Gabijos gimnazijos mokiniai karių laivus ne tik apžiūrėjo, bet ir plaukė vienu iš jų. Nuotr. iš mokyklos archyvo

Atvykti ir dalyvauti batalionuose organizuojamuose Krašto apsaugos dienos minėjimuose gali tik iš anksto užsiregistravusieji.
Daugiau nei pusšimtis Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būrio narių ir šaulių veikloje nedalyvaujančių gimnazistų, Sodų pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių antradienį lankėsi Lietuvos kariuomenės Kariniame jūrų laivyne.
Mažeikiškiai šiemet pirmieji atidarė Krašto apsaugos dienai paminėti skirtos savaitės renginius.

Priima tik užsiregistravusius

Gabijos gimnazijos mokytoja ir jaunųjų šaulių būrio vadovė Rima Skrodenytė sakė, kad ankstesniais metais jos atstovaujamos mokyklos gimnazistai bei jaunieji šauliai yra lankęsi sausumos, oro pajėgų bazėse.
Šiemet jau iš anksto mokytoja buvo šių renginių organizatoriams išreiškusi norą mokinius nuvežti į Klaipėdoje esančias Karines jūrų pajėgas.
„Jūrų pajėgos lankytojų priima mažai ir retai. Todėl ten patekti nebuvo paprasta. Bet mes, matyt, savo drausmingu elgesiu jau esame užsirekomendavę iš anksčiau“, – kalbėjo mokytoja.
Šalies vyresnių klasių moksleivių grupėms, užsiregistravusioms iš anksto, šiemet vartus atvėrė 10 Lietuvos kariuomenės padalinių.

Žinoti ir pamatyti – naudinga

Lankydamiesi Karinėse jūrų pajėgose jaunieji šauliai dalyvavo paskaitose apie Lietuvos kariuomenę, apie jūrų flotilę bei joje tarnaujančių karių misijas. Mažeikiškiai apžiūrėjo karių patrulinį, priešmininį laivus, o patruliniu laivu kariai savo svečius paplukdė, paskui pavaišino kareiviškais pietumis.
„Apsilankėme ir Klaipėdos jūreivystės aukštojoje mokykloje. Girdėjau iš jaunesnio amžiaus šauliukų atsiliepimų, kad jie norėtų toje mokykloje mokytis. Manau, kad jaunimui yra naudinga sutikti, pabendrauti su krašto gynybos sistemoje dirbančiais žmonėmis, žinoti, koks jų darbas“, – mintimis pasidalijo R. Skrodenytė.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto