Rajono jaunuosius šaulius subūrė netradicinė konferencija

Tirkšliškiai jaunieji šauliai Deimantas Norkus ir Austėja Norgėlaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pažymėjo prie stogastulpio, atidengto valstybės šimtmečiui paminėti. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kalnėnų, Tirkšlių, Sedos, Židikų būrių jaunieji šauliai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šiemet paminėjo nuotolinėje konferencijoje.
„Nors šiuo metu mums ir sunkus periodas, negalime bendrauti, daugelis dirbame nuotoliniu būdu, tačiau pilietiškumas ir patriotizmas mumyse niekada nedingsta. Visada išliekame tvirti ir atsakingi jaunieji šauliai“, – kalbėjo vienas iš konferencijos organizatorių, Kalnėnų ir Tirkšlių jaunųjų šaulių vadas Stasys Pauliukas.

Šauliai nenuleido rankų

Nuotolinė konferencija, kurioje dalyvavo jaunieji šauliai, sulaukė ir svečių – prie jos prisijungė Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės vadas Julius Svirušis, Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Petras Smilgys, Mažeikių aeroklubo vadovai Ala ir Rimantas Morkūnai, jaunųjų šaulių vadai ir kiti. Iš viso konferencija sulaukė 50 dalyvių.
Konferencija pradėta valstybiniu himnu, tylos minute pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas.
Sveikinimo žodį taręs Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės vadas J. Svirušis jaunimui palinkėjo tvirtumo ir toliau sėkmingai vykdant jaunųjų šaulių pareigas, visus susirinkusiuosius palaimino Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijos klebonas P. Smilgys.
Aeroklubo vadovai pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su šauliais – jau tampa tradicija rengti vasaros parašiutininkų stovyklas, kuriose šauliai atlieka pirmuosius šuolius parašiutu, tikimasi, kad ir šiais metais šis bendradarbiavimas tęsis. Šerkšnėnų kultūros centro direktorius Remigijus Kudla, kuris jauniesiems šauliams jų žygių metu teikia visokeriopą pagalbą, kalbėjo apie galimybes ir atsakomybę, tenkančią jaunajai kartai, kuri jau dabar savo pilietine veikla prisideda prie valstybės stiprinimo.

Pristatė nuveiktus darbus

Apie jaunimo veiklas kalbėjo Židikų būrio jaunieji šauliai Rugilė Stirbavičiūtė ir Aleksas Birėta, su Sedos miestelio istorija, jaunųjų šaulių veikla supažindino Gabrielė Čiapaitė ir Ieva Gumuliauskaitė, apie savo būrių veiklą pasakojo jaunasis šaulys Gabrielius Skerstonas iš Kalnėnų progimnazijos, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieriečio pagrindinės mokyklos šaulys Deimantas Norkus.
Sedos ir Židikų būrių vadė Gražina Mitkuvienė papasakojo, kaip sniege vandeniniais dažais, popieriumi ar kita šauliška išmone kiekvienas šaulys gali išreikšti šventinį sveikinimą mūsų valstybei.
S. Pauliukas „Santarvei“ sakė, kad šie planai buvo įgyvendinti antradienį – apie tai byloja atsiųstos jaunųjų šaulių nuotraukos su Lietuvai skirtais šventiniais sveikinimais.
„Laukiame, kada galėsime vėl susiburti, keliauti į žygius partizanų keliais, o vakare susėsti prie laužo, traukti lietuviškas dainas. Šiuo metu nuotoliniu būdu giliname teorines žinias. Nors nežinome, kiek tęsis karantinas, tačiau planuojame vasaros stovyklas“, – sakė Kalnėnų ir Tirkšlių jaunųjų šaulių vadas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto