Rajono miškuose – ketvirtos klasės gaisringumas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sausi rugpjūčio orai kelia nerimą tiek ugniagesiams, tiek miškininkams – trečiadienį Mažeikių ir Telšių rajonų miškuose paskelbtas ketvirtos klasės gaisringumas.

Kyla pavojus miškams

Antradienį visoje Lietuvoje miškų gaisringumas buvo trečios klasės, tik Mažeikių rajone – ketvirtosios. Trečiadienį tokios pat klasės gaisringumas paskelbtas ir Telšių rajone.
Miško gaisringumas yra skirstomas į penkias klases, ketvirta jo klasė rodo didelį pavojų, kad kils gaisrai.
VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ Mažeikių regioninio padalinio miško apsaugos specialistas Paulius Gedrimas „Santarvei“ kalbėjo, kad žmonės miškuose turėtų būti itin atidūs ir atsargūs.
„Lietaus nėra jau ilgą laiką, miškuose sausa, todėl galime užtikrinti, kad grybų juose dabar tikrai nėra. Tačiau žmonės vis tiek eina į mišką. Primygtinai patariame nesinešti jokių degių daiktų, nerūkyti, nepalikti šiukšlių, o ypač stiklo šukių, kurios gali padėti įsižiebti liepsnai. Geriau lankyti tik rekreacines vietas“, – sakė specialistas.
Su šiais metais kilusiu didžiuliu gaisru Jonaičių miške buvo kovojama beveik savaitę, dirbo didžiulės ugniagesių gelbėtojų pajėgos.
Statistika rodo, kad miškų ir miško paklotės gaisrų mūsų rajone gerokai pagausėjo – nuo vieno gaisro pernai iki 10 šiais metais.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto