Rajono mokinių dailės darbuose – sparnai

Savo kūrybinėms mintims realizuoti mokiniai galėjo rinktis bet kokią techniką. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=97 template=caption]Ketvirtadienio popietę Mažeikių kultūros centre atidaryta rajono dailės olimpiados darbų paroda, kuriai pristatyta apie 90 darbų.
Atidarymo metu pasveikinti šios parodos prizininkai, atminimo dovanėlės įteiktos įvairių nominacijų laimėtojams.

Priemonės neribojamos

Rajono dailės olimpiadoje dalyvauja 9–12 klasių mokiniai.
Parodos organizatorius rajono dailės mokytojų metodinio ratelio pirmininkas Aleksandras Novakas sakė, kad savo kūrybinėms mintims realizuoti mokiniai gali rinktis bet kokią techniką, o svarbiausia yra tema. Šiais metais užduotis pasirinkta tokia – „Sparnai. Nuo malūnų iki…“
„Sparnus vaikai galėjo interpretuoti kaip tik norėjo, nebūtinai realistiškai. Dažniausiai vaikai rinkosi romantinius, simbolinius vaizdus ir įvairias priemones: dažniausiai tai grafika, tapyba, mišrūs darbai, yra ir skulptūros pavyzdžių“, – apie parodą kalbėjo dailės mokytojas.
Mokinių darbus vertino nepriklausoma komisija, sudaryta iš Dailės mokyklos dėstytojų Rasos Tamošiūnienės, Giedrės Valtaitės bei keramikės Ilonos Jonušienės.

Dalyvauja ne visos mokyklos

Atidarymo metu apdovanoti ir pasveikinti laureatai bei nominantai, – iš viso 26 šią meno rūšį pamėgę mokiniai.
A. Novakas apgailestavo, kad olimpiadoje dalyvavo ne visų mokyklų mokiniai ir pasidžiaugė, jog savo darbus pristatė Merkelio Račkausko, Gabijos bei Sedos Vytauto Mačernio gimnazijų, Židikų Marijos Pečkauskaitės, Sodų bei Pavasario vidurinių ir „Ventos“ bei Kalnėnų pagrindinių mokyklų jaunieji dailininkai.
„Mažeikiai didesni už Druskininkų miestą, bet ten dailės darbų į olimpiadą pristatoma iki tūkstančio. Mums dar yra kur tobulėti“, – pažymėjo A. Novakas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto