Rajono mokyklose – civilinės pratybos

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje realūs mokymai, kuriuose dalyvaus ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei vietos ugniagesių komandos pajėgos, vyks gegužės devintąją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę vykusiose dvejose civilinės saugos mokomosiose pratybose buvo akcentuojamas mokinių saugumas gaisro metu mokymo įstaigose. Artimiausiu metu numatytos dar trejos tokios pratybos.

Mokinius evakavo per langus

Ketvirtadienį Ruzgų pagrindinėje mokykloje buvo surengtos civilinės saugos pratybos, gavus pranešimą „Gaisro pavojus“. Pratybose, kuriose dalyvavo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Policijos komisariato, Telšių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos bei rajono Ekstremalių situacijų valdymo centro, kitų institucijų atstovai, didžiausias dėmesys buvo skirtas mokyklos darbuotojų ir mokinių evakuacijai kilus gaisrui.
Šįkart neapsiribota vien teoriniais mokymais: visi ruzgiškiai moksleiviai buvo evakuojami per langus, naudojant ugniagesių gelbėtojų turimas ištraukiamąsias kopėčias.
Pasak ugniagesių atstovų, šis pratimas parodė, kad tokios pratybos yra būtinos: vaikai, nors realaus gaisro ir nebuvo, nedrąsiai jautėsi lipdami kopėčiomis iš antrojo aukšto, nors ir lydimi ugniagesių gelbėtojų. O juk gaisro atveju prisideda panika.
„Manau, kad kiekvienoje mokykloje tokios pratybos yra būtinos. Turime pavyzdį: Laižuvoje vyko pratybos, ir po kurio laiko mokiniai nesutriko, kai užsidegė juos vežęs autobusas – išgelbėjo vieni kitus“, – prisiminė rajono Savivaldybės viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Murauskas.

Pratybų bus daugiau

Antradienį Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko seminaras, kuriame buvo diskutuojama apie mokinių bei mokyklos darbuotojų evakuaciją, tikslinama dokumentacija, kalbėta apie pernykštės žolės deginimo pavojų ir žalą.
Pasak A. Murausko, šioje gimnazijoje realūs mokymai, kuriuose dalyvaus ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei vietos ugniagesių komandos pajėgos, vyks gegužės devintąją.
„Planuojame artimiausiu metu panašius mokymus surengti Sodų vidurinėje mokykloje. Didelės taktinės pratybos numatytos AB „Pieno žvaigždės“ filiale Mažeikių pieninėje: čia iš pradžių numatomos stalo pratybos, po to vyks taktinės pratybos su įvairioms tarnyboms iškeltomis praktinėmis užduotimis“, – informavo vyriausiasis specialistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto