Rajono nepilnamečiai nusikalsta rečiau

Kad vaikas nepatektų į pareigūnų akiratį, būtina pirmiausia neleisti į gatvę, – pataria specialistai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad rajone nepilnamečių nusikalstamumas mažėja. Per pirmąjį ketvirtį užfiksuota 18 veikų – septyniomis mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Su nepilnamečiais nusikaltėliais dirbanti Mažeikių rajono policijos komisariato vyresnioji specialistė Irena Nacienė „Santarvei“ pridūrė, kad nusikaltimų skaičius būtų dar mažesnis, jei ne vienos nepilnametės veikla.
„Kovo mėnesį buvo atiduotos devynios veikos, kur mūsų viena nepilnametė dalyvavo internetinės bankininkystės sukčiavimo epizoduose. Dabar šiuolaikinis jaunimas nusikaltimus daro kaip reikiant. Be šių, situacija apskritai gera – sausį, vasarį teturėjome septynis nusikaltimus, tai apskritai buvau apsidžiaugusi,“ – kalbėjo pareigūnė.
Pasak nepilnamečių inspektorių, likusieji paauglių nusikaltimai tradiciniai – vagystės, dalyvauja suaugusiųjų vykdomuose nusikaltimuose.
„Mes mokomės iš vyresnių kolegų, tai ir jie mokosi. Kaip apsaugoti vaiką nuo gatvės įtakos? Receptas labai paprastas: neduoti vaikui nė penkių minučių pabūti gatvėje. Yra pakankamai užsiėmimų – užklasinė veikla, būreliai, mokyklos – tik spėk lankyti,“ – patarė pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto