Rajono politikai davė startą didesnei rinkliavai

Už TRATC-o „storesnę“ sąmatą balsavo tik valdančioji koalicija. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Savivaldybės Tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos balsais buvo patvirtinta UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC)  2013 metų sąmata, kurioje išlaidos, palyginti su praėjusių metų faktu, yra pusantro milijono litų didesnės. Opozicijos teigimu, tai startas didesnei rinkliavai.


Išlaidos didėja 

Šiais metais TRATC-as planuoja beveik 13,5 milijono litų išlaidų, nors praėjusiais metais buvo išleista tik beveik 12 milijonų litų. Iš viso įplaukų planuojama 12,7 milijono litų, iš jų 9 milijonai litų – iš Mažeikių, Plungės, Telšių ir Rietavo savivaldybių.
„Yra išlaidos, kurių negalima sumažinti. Tą sąmata ne įmonės, o sistemos“, – teigė bendrovės direktorius Rimantas Adomaitis, pristatydamas sąmatą.
Direktorius vardijo sąmatos „storėjimo“ priežastis: didėja vežėjų išlaidos, brangsta sąvartyno eksploatacija, įdiegta papildoma filtravimo-valymo linija ir kt.
„Yra išlaidos, kurių negalima sumažinti“, – tikino vadovas.


Iš karto – apie naują rinkliavą  

„Santarvei“ R. Adomaitis teigė, kad kiekvieną išlaidų eilutę turės padengti gyventojai – teršėjai. Sąmatoje numatyta, kaip savivaldybės dalinsis šiomis išlaidomis. Mažeikiškiams atliekų sutvarkymo tona nuo liepos pirmosios nuo 206,96 lito brangs iki 223,08 lito. 
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa, vos tik politikai patvirtino sąmatą, iš karto pristatė sprendimo, kuriuo patvirtintas vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą, pakeitimo projektą.
„Atliekų sutvarkymas brangsta 7,8 proc., būtina peržiūrėti rinkliavą ar imtis kitų priemonių“, – paaiškino vedėjas.
Šis klausimas, ko gero, turėtų būti svarstomas kitą mėnesį, nes nuo liepos mėnesio atsiras ir vadinamasis vartų mokestis.

19 Atsakymų į “Rajono politikai davė startą didesnei rinkliavai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kada baigsis gyventoju stekenimas? Ar ne laikas sustoti ir viska spresti su liaudimi,o ne patiems savo rate?! Nejaugi nebesvarbi gyventoju nuomone visais klausimais?

 2. Tautietis parašė:

  Pirmiausia TRACUI reikėtu išmokti tvarkytis su šiuklėmis ir užsidirbti pinigų o netvarkingai viską suversti į vieną krūvą ir didinti mokesčius.Kada baigsis tas bordakas,ponai klerkai,gal užteks pusti ir dulkinti ir taip bedarbyste alinamus mažeikiškius.Anglijoje visi džiaugiasi,aukština gimusį būsimą karalių,o pas mus susiriesdami keikia mūsų valdininkus,atsibuskite

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  geriau Saurida kartu su savyvaldibe pakratitu Vilniaus STT tai viskas acistotu į savo vietas.

 4. liudas parašė:

  B.Kryžių Į cipe ura tovarisči.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Bukagalviai išpapmusiais pilvais. Nieko nepadarys dėl paprasto žmogaus. Tik ir moka pakelti mokesčius. Riebaluoti šmikiai. Idėkit mokestį proporcingą savivaldos klerko pilvo dydžiui. Žulpai ir Kryžiui- vieną iš didžiausių. Ir bus iš ko TRACUI skirtumą dengti. Į kates šaudyti moki, o už miestiečius pakovoti ne?

 6. ot gerai parašė:

  Labai gerai, mažai pakėlė, ką norėjot tą išsirinkot,- jėga.

 7. Mažeikietis parašė:

  Mažeikiuose tik vieną žmogų reikia išversti iš posto, tai poną B.Kryžių. Tuom pasibaigtu Mažeikiuose korupcija ir žmonių skiaudimas. Šitas PONAS yra TRAC akcininkas, tai ir kainos kyla, nes jam byra iš vargšų žmonelių surinkti mokesčiai. Reikia gyventojams su šakėmis išeiti į gatves ir nuvesti valdančiuosius socialdemokratus, perilgai užsibuvo, jei dar kentėsim tai tiek nebeuždirbsim kiek mokesčių reikės sumokėti. Visi vieningai prie savivaldybės su šakėmis!

 8. nelabs parašė:

  durnius ir bažnyčioje muša.avigalvių banda mokės kad ir kokius mokesčius besugalvotų. Svarbu,kad JO neliestų

 9. trumpai parašė:

  PYDERASTAI

 10. Liuciferi parašė:

  arf pas tave ten vietos pakakamai, ne ateis labai daug mažeikiškių; savame mieste jiems nebėra kas veikti, nes valdininkai baigia visus pasmaugti. Jiems net dantys nuo kraujo siurbimo iš paprastų žmonių paraudo.

 11. Liuciferis parašė:

  Mažeikiečius į savo apartamentus priimsiu be eilės,ypač tuos ,kurie atvyks su savo kūru,pav.suskystintom dujom,malkytėmis,deginimui tinkamomis šiukšlėmis.Karščio jiems tikrai nepagailėsiu.Iki šiol naudoju tik biokūrą.

 12. Petras parašė:

  Vartų mokesčio tikrai nereikės,nes kaikuriems Mažeikių veikėjams Šv.Petro vartai senai uždaryti,pagalvokit ponai.

 13. JO parašė:

  Savivaldybė pataikauja TRATC-ui,Sauridai,kartu traukia paskutinius grąšius ir juokiasi,kad ant žemaičio galima ir tiesiogine prasme pajodinėti,pinigiukai byra.Kada baigsis tas BORDAKAS,PONAI, IŠNAUDOTOJAI?

 14. zuoska parašė:

  Tai ir gyventojus reikalas,spresti turime visi kartu! ir kada pagaliau baigsis gyventoju nuskurdinimas?Idomu,kur keliauja tie surikkti rinkliavos pinigai,mes norime irgi zinoti ataskaita!

 15. Aaa parašė:

  o gyventojai yra pasirašę sutartis, kad privalo mokėti tokį mokestį??

 16. vel iš pradžių parašė:

  ar tik nereikia naujo Sąjūdžio ir atgimimo, nes mūsų valdžia išsigimė? Gal laikas tautai vėl sukilti?

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  Sąjūdžio jubiliejaus proga gera žinia eiliniams žmonėms.

 18. nieko naujo parašė:

  eilinis įsibrovimas į paprasto žmogaus kišenę. Mokesčiai vėl kyla, nes šiukšlininkai prisigalvoja visokių papildomų išlaidų. Kiek išnešdavau šiukšlių, tiek ir išnešu, jų man tikrai nepadaugėjo,o mokėti reiks brangiau. Dar vienas pavyzdys, kaip mūsų politikams mes rūpime. Išgainioti visus, balsavusiu už mokesčių pabrangimą. Reiks paieškoti jų sąrašo ir paskelbti Mažeikių priešais.

 19. "Vartininkas" parašė:

  Kokių dar vartų mokestis? Gal kur šventas Petras saugo? Jei tie šiukšlės net seniai mirusiems žmonėms dar siunčia sąskatas už „paslaugas“. Kol dauguma bus avinų banda,sup… valdininkėlių įžūlumui nebus ribų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto