Rajono švietimo būklė – tarp geriausių šalyje

Šiais metais į rajono mokyklas atėjo per 6200 mokinių, priešmokyklinukų ir pradinukų skaičius leidžia tikėtis, kad mokinių ateityje nepritrūks. Nuotrauka iš ŠMSM archyvo

Prieš pat rugsėjo 1-ąją į tradicinį mokyklų vadovų ir Savivaldybės atstovų susitikimą susirinkusiems direktoriams buvo pristatyta paskutinių trejų metų švietimo būklės rajone analizė. Apibendrinant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktus duomenis, galima teigti: kad ir su kokiais sunkumais susidurtų mūsų rajono ugdymo įstaigų vadovai, mokytojai ir mokiniai, jų bendro darbo rezultatai yra geri – daugeliu atvejų geresni už panašių savivaldybių ar net šalies vidurkį.
„Santarvė“ jau rašė, kad vienas svarbiausių rodiklių – mokinių skaičiaus pokyčiai – mūsų rajone šiuo metu stabilizuojasi, o švietimo būklės analizė liudija, kad mažeikiškiai ir ateityje gali tikėtis gerų mokymosi rezultatų.

Lyderė tarp panašių savivaldybių

Prieš rugsėjį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame leidinyje „Švietimas šalyje ir regionuose 2021“ švietimo būklė savivaldybėse analizuota įvairiais pjūviais: socialinio, kultūrinio ir ekonominio konteksto, savivaldybių ir ugdymo įstaigų indėlio, jose vykstančių švietimo procesų ir, žinoma, pasiektų rezultatų.
Direktorių susirinkime rajono švietimo būklės analizę pristačiusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vyriausioji specialistė Regina Pocienė akcentavo: socialinė, ekonominė ir kultūrinė aplinka mūsų rajone yra palanki aukštai ugdymo kokybei, Mažeikių savivaldybė tarp panašių savivaldybių pagal mokinių pasiekimus yra tarp lyderių.
Daugeliu aspektų mažeikiškių švietimo būklė yra geresnė nei vidutinė šalyje, tačiau dar yra ir ką tobulinti.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto