Rajono tvenkiniai ir Venta pasipildė lydekaitėmis

Mažeikių rajono savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus nuotrauka

Praėjusį savaitgalį penki rajono tvenkiniai pasipildė beveik tūkstančiu šiųmečių lydekaičių, kurias užaugino ir atvežė Kelmės rajono bendrovė „Šilo Pavėžupys“.

Pagal valstybinę žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2018–2020 m. programą, kurią vykdo Žuvininkystės tarnyba, rajono tvenkiniai ir Venta pasipildė 924 šiųmetėmis lydekaitėmis. Į Kapėnų ir Ukrinų vandens telkinius buvo įleista po 63 lydekaites, Žibikų tvenkinys pasipildė 189 žuvimis, Juodeikių tvenkinys – 357, Ventos upė prie Viekšnių malūno – 252.
Įžuvinimą stebėjęs Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos vedėjas Nilius Kupliauskas sakė, kad valstybinės upės nenuomojamos, todėl jos papildomos žuvimis, kurios įsigyjamos už žvejų sumokamus mokesčius.
Šiais metais karpiais buvo įžuvintas Juodeikių tvenkinys, taip pat yra numatyta, kad iki metų pabaigos lydekaitėmis dar kartą bus įžuvinti jau minėti vandens telkiniai.
Įžuvinimą vykdys ir Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugija, kuri dar šiais metais planuoja žuvimis papildyti savo nuomojamus vandens telkinius. Pasak N. Kupliausko, draugija yra sudariusi savo planus, kaip nuosekliai papildyti jiems išnuomotus vandens telkinius.

One Reply to “Rajono tvenkiniai ir Venta pasipildė lydekaitėmis”

  1. Vytautas parašė:

    Karpiai yra invazine zuvis. Kodel jais yra zuvinama?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto