Rajono upes papildė šlakiai

Nuotrauka iš aplinkosaugininkų archyvo: šią savaitę įžuvintos dvi rajono upės.

Mažeikių rajone lankėsi Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyrio specialistai. Jie drauge su rajono Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnais įžuvino Šerkšnės ir Viešetės upes.

Į šias dvi upes buvo atvežti aštuoni tūkstančiai šlakių jauniklių – du tūkstančiai šlakių jauniklių buvo paleista į Viešetės upę ir po tris tūkstančius – dviejose Šerkšnės upės vietose.
Šiaulių aplinkos apsaugos departamento pareigūnai informavo, kad Mažeikių rajono upės kasmet praturtinamos lašišinėmis žuvimis – pernai balandį į Šerkšnės, Viešetės ir Lūšės upes buvo paleisti  septyni tūkstančiai vienetų margųjų upėtakių jauniklių, gegužę į Viešetės ir Šerkšnės upes papildomai prileista ir devyni tūkstančiai šlakių jauniklių. 2014 metais į visas tris upes buvo įleista devyni tūkstančiai šlakių jauniklių.
Pernai savo ruožtu nuomojamus vandens telkinius įžuvino ir Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugija – į rajono vandens telkinius iš viso įleistos 455 lydekos, dar 25 lydekomis, 150 karosų ir 200 lynų pernai lapkritį papildytas ir Svirkančių tvenkinys.

2 Atsakymai į “Rajono upes papildė šlakiai”

  1. vardas parašė:

    Galėtų įleisti keliolika amūrų į Melioratorių parkelio tvenkinius.Vanduo taptų žymiai skaidresnis,sumažėtų bereikalingos augalijos.Tik klausimas,kaip apsaugoti juos nuo tokių vandalų kaip brakonierius.

  2. brakonierius parašė:

    reikės keliauti prie tų upių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto