Rajono vandens telkiniai papildyti žuvų mailiumi

Šlakių mailius išleidžiamas į Viešetės upeliuką. Nuotrauka iš agentūros archyvo

Šią savaitę į rajono vandens telkinius dar kartą įleista šlakių mailiaus, o aplinkosaugininkai įspėja, kad nuo penktadienio keitėsi kai kurie žvejybos reikalavimai.

Trečiadienį mažeikiškiai aplinkosaugininkai dalyvavo įžuvinant tris per mūsų rajoną tekančius upelius – Šerkšnę, Viešetę ir Lūšę. Į šiuos upelius buvo suleista devyni tūkstančiai Žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus užaugintų šlakių jauniklių.
Žuvų jauniklių į mūsų upelius šiemet įleidžiama ne pirmą kartą – prieš savaitę juose „apsigyveno“ septyni tūkstančiai margųjų upėtakių.
„Pernai į šiuos tris upelius jau buvome suleidę tokį pat kiekį šlakių, o štai margųjų upėtakių jaunikliai į šiuos vandenis atkeliavo iš viso pirmą kartą.
Pernai į rajono valstybinius vandens telkinius dar įleidome 966 baltuosius amūrus bei keturis tūkstančius lynų ir manome, kad įžuvinimas šiais metais dar bus tęsiamas“, – informavo rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Savo ruožtu pernai nuomojamus vandens telkinius įžuvino ir Medžiotojų ir žvejų draugijos Mažeikių skyrius – suleista 2 970 lydekaičių ir 75 karpiai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto