Rašinių konkursas – galimybė atsiskleisti jauniesiems kūrėjams

Akimirka iš praėjusių metų baigiamojo renginio: Eglė Mažonienė (kairėje) apdovanoja vieną iš konkurso dalyvių. Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

Nuo spalio mėnesio menų studija „Erdvė“ paskelbė rašinių konkursą tema „Grožio kultas“. Jame dalyvauti kviečiami 15–35 metų jaunuoliai.
Savo mintimis, kūryba jie gali dalytis iki lapkričio 30-osios. Menų studijos prezidentė Eglė Mažonienė teigia tikinti, kad Mažeikiuose yra daug talentingų, įdomių, įvairiais dalykais besidominčių jaunuolių.

Niša saviraiškai

E. Mažonienė, būdama mokinė, pati dalyvaudavo kūrybiniuose konkursuose, pelnydavo apdovanojimus.
„Pamenu tą malonų jausmą, kada mano kūryba buvo pastebėta ir įvertinta, kad ji kažkam patiko, buvo įdomi“, – mintimis dalijasi pašnekovė ir priduria, kad šie prisiminimai ir sukėlė didelį norą organizuoti konkursą.
Kai buvo atkurta menų studija „Erdvė“, klubo susitikimo metu diskutuota, ką kartu nuveikti, kaip viešinti savo ir mažeikiškių kūrybą. Tuomet Eglė pasiūlė surengti rašinių konkursą, o klubo nariai tam pritarė.
„Norėjau jo tam, kad žodinį meną kuriantys jaunuoliai galėtų pateikti savo kūrybą ne tik draugams ar šeimos nariams, kad nelaikytų savo kūrinių paslėptų nuo svetimų akių giliai stalčiuose, kad būtų skaitomi, įvertinami ir kad pasijustų geriau, sužinoję, kad jų kūryba kažkam patinka.
Norėjau, kad jauni žmonės, gebantys įdomiai rašyti, būtų atrasti, įkvėpti ir palaikomi“, – konkurso tikslus įvardijo „Erdvės“ prezidentė.

Kiekvienas rašinys – įdomus

Pirmasis konkursas įvyko praėjusiais metais, jo tema – „Atostogauk!“. Daugiausia gauta moksleivių iki 18 metų rašinių, daugumą jų rašyti konkursui paskatino mokytojai. Iš viso buvo 11 dalyvių.
„Manau, kad tai tikrai nedaug. Aš tikiu, kad Mažeikiuose ir rajone yra žymiai daugiau jaunų žmonių, kurie mėgsta rašyti ir galėtų sudalyvauti konkurse“, – mintimis dalijosi klubo prezidentė.
Jos pastebėjimu, kiekvienas praeitų metų rašinys atostogų tema buvo skirtingas, įdomus, tikra atgaiva širdžiai ir skaitymo malonumas – ir esė apie tai, kodėl reikia atostogauti, ir pamąstymai apie atostogas, ir kelionių į kitas šalis aprašymai, ir atostogos pas močiutes. Jaunuolių rašinius skaitė penki „Erdvės“ nariai, perskaitę surašė savo įvertinimus ir pastebėjimus.

Į baigiamąjį konkurso renginį pernai buvo pakviesti jo dalyviai ir visi, besidomintieji žodine kūryba. Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

„Paskui kiekvienam dalyviui rašiau laiškus ranka, nepatingėjau surinkti mūsų komisijos komentarų ir palinkėjimų. Kiekvienas konkurso dalyvis baigiamojo renginio metu gavo atminimo dovanėlę, o pirmos–ketvirtos vietos (ketvirtoji vieta – tai skaitytojų simpatijų prizas) laimėtojai – diplomus bei dovanas“, – kaip buvo pagerbti jaunieji kūrėjai, pristatė Eglė. Ir pridūrė: laimėtojų rašiniai spausdinti „Santarvėje“, kad daugiau žmonių turėtų galimybę pasidžiaugti įdomiais jaunų žmonių kūriniais.

Tema – apie grožį

2018 m. rašinių tema – „Atostogauk!“ Eglė ją pasiūlė, nes, pasak menų studijos prezidentės, buvo įdomu sužinoti, kur ir kaip šiuolaikinis jaunimas atostogauja, ilsisi, kokia jo nuomonė ir įspūdžiai apie keliones po kitas šalis ir po Lietuvą, ką išvis mano apie atostogų būtinybę.
2019 m. rašinių tema išrinkta burtų keliu. „Erdvės“ „Facebooko“ paskyroje paskelbtas konkursas, kurio dalyviai galėjo gauti dovanų knygą – jiems reikėjo sugalvoti ir komentaruose parašyti kokią nors rašinio temą.
„Gavome aštuonis pavadinimus, surašiau juos ant lapelių, sumaišiau ir daviau traukti namiškiams. Taip išėjo, kad rankoje atsidūrė lapelis su Agnės Saunoraitės pasiūlyta tema „Grožio kultas“, – šių metų temos pasirinkimą komentavo Eglė.

Tikisi jaunuolių aktyvumo

Konkursas tęsis iki lapkričio 30-osios, tačiau kol kas nėra gauta nė vieno rašinio. Tad pagrindinis lūkestis – kad konkursas išvis įvyktų.
„Vis tikiuosi, kad dar gausime rašinių ir kad jų bus gausiau nei pernai. Esu girdėjusi nuomonių, kad šiuolaikinis jaunimas nieko nenori daryti, kad jaunuoliai yra tingūs, o gal pavargę, kad patys savo noru neparašys ir neatsiųs, jei neparaginsi.
Vis tik man norisi tikėti, kad yra mūsų Mažeikių mieste ir rajone nemažai talentingų, įdomių, besidominčių įvairiais menais, amatais ir mokslais jaunų žmonių, kurie aistringai domisi gyvenimu, bendravimu, kūryba, kurie netingi gyventi ir kurių akys žiba, nes jie atranda savo viduje slypinčius talentus“, – lūkesčius išsakė menų studijos prezidentė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto