Rašytojos premija – viekšniškiui Bronislovui Keriui

Bronislovas Kerys. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vertinimo komisija rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijai gauti nutarė šiemet ją skirti viekšniškiui buvusiam ilgamečiam bibliotekininkui, kraštotyrininkui B. Keriui.

Svarstė šešias kandidatūras

Komisiją, kuriai vadovauja rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, sudaro septyni nariai: Mažeikių muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė, Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Egidijus Jurgelevičius, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė ir Kultūros centro režisierius Paulius Mylė. Šiemet svarstyti jai buvo pateiktos šešios kandidatūros: kraštotyrininkas B. Kerys, pedagogė Alma Krapauskienė, verslininkė Laima Bradziliauskaitė-Andersson, dainininkė Regina Maciūtė, Žemalės bendruomenės pirmininkė Anita Avdaljan ir klubo „Mano namai“ vadovas Pranas Tolišius.

Gyvenimą atidavė bibliotekai

Kiekvienas komisijos narys apie kandidatus išsakė savo nuomonę ir siūlė vieną iš kandidatų: daugiausiai balsų – keturis – surinko B. Kerys, už Laimą Bradziliauskaitę-Andersson balsavo du, už R. Maciūtę – vienas komisijos narys.
Viekšniškis B. Kerys daug dirba su jaunimu, iš asmeninių lėšų pirko kompiuterį, kuriuo mokė dirbti bibliotekos lankytojus. Vyriškis surinko daugybę kraštotyrinės medžiagos, kurią  padovanojo bibliotekai, kultūros centrui. Jis yra padaręs ir kitų gražių, prasmingų darbų.
Vertinimo komisijos sprendimą vasario 28 dieną dar turės patvirtinti Savivaldybės Taryba, o premiją ketinama įteikti kovo 7-ąją Viekšniuose.

Pelnė ir du vyrai

Septynioliktąjį kartą teikiama kasmetinė 3 tūkst. litų premija skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą, labdaringos, altruistinės jos veiklos tęsimą.
Pirmoji premija 1997 metais skirta ilgametei lietuvių kalbos mokytojai Filomenai Juodikienei, praėjusiais metais jos laureate tapo Mažeikių „Caritas“ vadovė Bronislava Viesulienė. Premija taip pat skirta pedagogams, muziejininkams, bibliotekininkams, kitiems kultūros darbuotojams, kūrėjams.
Tarp septyniolikos premijuotųjų – ir du vyrai: Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas Martynas Januška bei Viekšnių gimnazijos mokytojas Paulius Auryla.

4 Atsakymai į “Rašytojos premija – viekšniškiui Bronislovui Keriui”

 1. Palnosiškė parašė:

  Bronius Kerys -buvęs ilgametis Palnosų bibliotekos bibliotekininkas. Puikus bibliografas, puikus Viekšnių krašto žinovas ir istorijos rinkėjas. Malonu, mums palnosiškiams, kad ir mūsų žodelis buvo išklausytas. O Tau, Broniuk, linkime daug daug sveikatos.

 2. siūlyčiau parašė:

  šios mums brangios premijos iš Mažeikių rajono neišleisti. Kuo rašytojai nusipelnė Maciūtė? Kad yra kažkokio fondo vadovė? O ką ji padarė mažeikiškiams? Gal išvis mūsų mieste nėra buvusi… Mūsų premija ir turi atitekti mūsų krašto žmonėms. Tai turėtų būti garbės reikalas.

 3. bibliotekininke parašė:

  Tai dievo dovana Viekšniškiams. Pagaliau žmogaus nuopelnus įvertino.

 4. viekšniškė parašė:

  Ačiū Dievui,galų gale mūsų Bronių įvertino ir mažeikiškiai…Tai ypač šviesus žmogus,darbštus,atidus sau ir kitiems,nesavanaudis,dūšios žmogus,savo darbu garsinantis ne tik Viekšnius,bet ir visą kraštą.Sėkmės tau,Broniau,ir sveikatos sveikatos sveikatos,dirbant tokį reikalingą darbą mums ir ateities kartoms.Tegyvuoja VIEKŠNIAI!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto