Referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams planuojama surengti birželio 29 dieną

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo valdančiųjų koalicija numatė referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams surengti birželio 29 dieną, tai yra jau po Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų.

Nutarimas bus teikiamas kovo 10-ąją

„Svarbiausia žinia, kad surinkti parašai užregistruoti ir valdančioji koalicija, pagal Referendumo įstatymą, yra numačiusi vykdyti referendumą“, – po valdančiųjų posėdžio Seime sakė partijos Tvarka ir teisingumas lyderis Rolandas Paksas.
Vis dėlto šiame etape neatmestina galimybė, kad dėl šio klausimo dar gali būti kreipiamasi į Konstitucinį teismą. Tai priklausys nuo ekspertų išvadų.
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė paaiškino, kaip referendumo klausimas bus svarstomas Seime. Seimo nutarimas dėl referendumo bus teikiamas per pirmąjį Seimo pavasario sesijos posėdį kovo 10 dieną.
Tada, kaip numato Referendumo įstatymas, bus sudaryta ekspertų grupė, kurią Seimas įpareigos iki kovo 20 dienos pateikti išvadas.
Iki kovo 29 dienos ketinama priimti Seimo nutarimą, kuriame bus įrašyta referendumo data – birželio 29-oji.
Seimo Pirmininkės teigimu, teisiškai nėra galimybių surengti referendumą anksčiau, kad jis sutaptų, pavyzdžiui, su antruoju Prezidento rinkimų turu, kuris vyks gegužės 25 dieną.

Premjeras: pažeistume įsipareigojimus ES

Premjeras Algirdas Butkevičius perspėja, kad uždrausdama parduoti žemę užsieniečiams Lietuva pažeistų savo per stojimą į ES prisiimtus įsipareigojimus, ir jai grėstų sankcijos.
„Man teko kalbėtis su teisininkais Briuselyje. Būtų kreipiamasi į Europos Teisingumo Teismą ir jis, mano manymu, priimtų sprendimus, kad Lietuva nevykdo įsipareigojimų stojant į ES, ir galimos finansinės sankcijos. Jų gali būti įvairių. Pirmiausia tai pinigų grąžinimas, kurie buvo išmokėti žemdirbiams, tai sudarytų apie 25 mlrd. litų. Ir jie gali stabdyti finansavimą, žiūrint į ateitį. Tikriausiai pirmiausia būtų paliesta Sanglaudos programa“, – sakė A. Butkevičius.
Pasak Seimo Pirmininkės, lygiagrečiai su įstatymo projektu dėl referendumo bus teikiami siūlymai dėl saugiklių, kurie būtų galimi įsigaliojus žemės pardavimo užsieniečiams tvarkai.
„Saugikliai bus teikiami lygiagrečiai. Vyriausybės projektas ir Kaimo reikalų komiteto darbo grupė baigia savo darbą. Jau vienas projektas yra užregistruotas. Kovo pradžioje bus pateikimai, ir komitetas apjungs siūlymus“, – sakė L. Graužinienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto