Referendumas dėl dvigubos pilietybės sulaukė ir Prezidentės paramos

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Būtina atsakingai pasiruošti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat palaiko idėją organizuoti referendumą dvigubos pilietybės klausimu.
Šalies vadovė pabrėžia, kad tokiam referendumui būtina atsakingai pasiruošti ir išvengti bet kokių manipuliacijų.
„Manyčiau, kad mūsų visuomenė jau subrendo, ir mums reikia pasiruošti kalbėti su žmonėmis atvirai, aišku, labai atsargiai formuojant referendumo klausimus, kad pilietybės gavimas netaptų visiškai nekontroliuojamu procesu. Didelė dalis mūsų tautos yra išvažiavusi, atimti jiems teisę likti lietuviais, Lietuvos piliečiais, nėra gerai, ir aš tikrai remčiau. (…) Beveik kas antra Lietuvos šeima yra paliesta emigracijos, todėl, manyčiau, Lietuva bręsta referendumui“, – ketvirtadienį viešėdama Pabradėje, kur stebėjo karines pratybas, žiniasklaidai sakė D. Grybauskaitė.

Svarbu – nemanipuliuoti žmonėmis

Kita vertus, Prezidentė pabrėžė, kad referendumui dvigubos pilietybės klausimu privaloma puikiai pasiruošti, surengti plačią diskusiją, o su šalies žmonėmis, anot jos, būtina kalbėti atvirai.
Organizuojant paskutinius referendumus, pasak šalies vadovės, visuomenę pasiekė daug netiesos, didelė dalis informacijos buvo nuslėpta, vyko manipuliacijos. Šįsyk to privaloma išvengti.
Prezidentė priminė pateikusi Pilietybės įstatymo pataisas, kurios šiek tiek praplėstų galimybę gauti pilietybę išimties tvarka.
„Bet tai praktiškai viskas, ką leidžia dabartinė Konstitucijos formuluotė“, – pabrėžė ji.

Pasiūlė Seimo Pirmininkė

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė referendumą, kuriame šalies piliečiai apsispręstų dvigubos pilietybės klausimu, yra siūliusi surengti kartu su 2016 m. Seimo rinkimais.
Tokiai minčiai pritaria ir valdančiosios koalicijos partnerių lyderiai – Premjeras Algirdas Butkevičius ir „tvarkiečių“ vadovas Rolandas Paksas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto