Referendumas dėl žemės pardavimo bus rengiamas iš sutaupytų lėšų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams bus rengiamas iš lėšų, kurias pavyko sutaupyti nustatant, kad atlyginimai statutiniams tarnautojams ir teisėjams būtų didinami iš vidinių lėšų.

Kompensavo iš veiklos išlaidų

Vyriausiosios rinkimų komisijos prašymu referendumui, kuris vyks birželio 29 dieną, Vyriausybė numatė skirti 13,52 mln. litų.
„Šitas lėšas mes sutaupėme toje eilutėje, kuri buvo skirta kompensuoti padidėjusio darbo užmokesčio išmokėjimą statutiniams valstybės tarnautojams ir teisėjams“, – sakė finansų ministras R. Šadžius ketvirtadienį po Vyriausybės posėdžio.
Ministras priminė, kad po to, kai vykdant Konstitucinio Teismo sprendimą buvo atkurti atlyginimų koeficientai, buvo nutarta, kad institucijos papildomus kaštus turėtų finansuoti iš savo sutaupytų veiklos išlaidų.
„Didžioji dalis institucijų taip ir padarė. Labai seniai mes esame paskirstę dalį tų pinigų teismų administracijoms, kur nepavyko sutaupyti lėšų, kadangi ten nėra tokių eilučių, kur būtų galima sutaupyti. Poreikis lėšų finansuoti atlyginimams buvo pakankamai nedidelis, atsirado sutaupymai“, – sakė R. Šadžius.

Siekia pratęsti draudimą

Pagal Seimo nutarimą, referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams rengiamas birželio 29 dieną.
Nuo šių metų gegužės baigėsi pereinamasis laikotarpis, kuriuo Lietuva turėjo teisę taikyti draudimą žemę parduoti užsieniečiams, ir įsigaliojo Seimo patvirtinti „saugikliai“.
Tačiau iniciatyvinei grupei, kuri rengia referendumą, atrodo, kad saugiklių neužtenka ir reikia pratęsti draudimą, nors tai ir prieštarautų Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutarčiai.
Jiems pavyko surinkti daugiau negu 300 tūkst. įstatymo reikalavimus atitinkančių parašų, atvėrusių iniciatyvai kelią. Seimui beliko patvirtinti datą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto