Referendumas žlugo dėl rinkėjų pasyvumo

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sekmadienį vykęs privalomasis referendumas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams ir kartelės surengti referendumą sumažinimo nuo 300 iki 100 tūkstančių parašų žlugo dėl rekordiškai mažo rinkėjų aktyvumo. Mažeikiškiai jame taip pat dalyvavo vangiai.

Dauguma balsavo teigiamai

Į referendumą visoje šalyje atėjo tik 14,97 proc. rinkėjų, o kad jis įvyktų, reikia pusės visų rinkėjų balsų. Iš atėjusiųjų už Konstitucijos pakeitimus teigiamai pasisakė 71 proc., neigiamai – 26,4 proc. balsavusiųjų.
Mūsų rajone iš 47 769 rinkėjų, referendume dalyvavo 7169, t. y. 15 proc. Už referendumo nuostatas teigiamai pasisakė beveik 76 proc., prieš buvo 22 proc. rinkėjų.
Aktyvumo lentelėje šalies mastu tarp 60 apygardų Mažeikiai yra 23 pozicijoje.

Aktyviausi – kaimo gyventojai

Didžiausią aktyvumą referendume mūsų rajone parodė kaimo gyventojai: Lūšėje atėjo 30 proc., Dagiuose – 19 proc., Ukrinuose – 18,38 proc. rinkėjų. Tarp miesto rinkimų apylinkių savo aktyvumu pirmavo Senamiesčio – 15 proc., Merkelio Račkausko – 14 proc. ir Žemaitijos – 13 proc. rinkėjų.
Pasyviausi buvo kapėniškiai, savo valią čia pareiškė vos 6 proc. rinkėjų. Ne ką aktyvesni buvo  Kalnėnų ir Purvėnų rinkimų apylinkių rinkėjai – į referendumą jų atėjo po 7 proc.
Daugiau informacijos apie referendumą – „Santarvės“ laikraštyje. 

8 Atsakymai į “Referendumas žlugo dėl rinkėjų pasyvumo”

 1. Münchausen von Bugenen parašė:

  Kaip mes galime pasisakyti prieš Europą, kai joje gelbstimės nuo skurdo, alkio, patyčių, mobingo ir bedarbystės? Tiesa, referendumas turėjo vykti kartu su ES parlamento rinkimais, todėl nuostolius tegu padengia politikieriai iš savo kišenės – tuos 13 milijonų. „Nei į Rytus, nei į Vakarus“, kaip sako tautininkai, o tai kur? Gal į Mėnulį? Be JAV ir ES mes iškart atsidurtume vėl ruskyne. Tai ar šito gali norėti žemaičiai ir kuršiai? Žinoma, kad ne!

 2. Silvestras parašė:

  Referendumas NEĮVYKO ne dėl pasyvumo, o dėl SĄMONINGO nedalyvavimo. Nei aš, nei mano šeima, nei kaimynai į ,,referendumą“ nėjome sąmoningai, tokia buvo mūsų balsavimo forma prieš šliužų ir pankių prigalvotas nesąmone, prieš sujauktą formuluotę, prieš jų bukumą , aroganciją ir agresyvumą. Už ,,tautininkus“ mes daugiau niekados gyvenime nebalsuosim…

 3. nuomonė parašė:

  Dėl šio referendumo praradome 13 milijonų…Žiauru…

 4. Žinovė parašė:

  Užkasei ne biuletenį, o rinkėjo kortelę, kuri yra kaip informacinis laiškas rinkėjui, kas, kur ir kada vyksta. Nemaišykite mielieji!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Užkasiau darže savo bilioteni, gal išdygs koks medelis

 6. Vyginta parašė:

  referendumo organizatorius reiketu susaudyti.

 7. tylusis parašė:

  Aš taip pat pritariu Landsbergiui: „Bukime pilieciai ir neikime į tą referendumą“

 8. Seneliukas parašė:

  Pirmą kartą pritariu V.Landsbergiui, lietuvių tautą išvadinusiam idijotais. Stovi visi kaip kiaulės į ausį myžami ir džiaugiasi, kad šiltas bėga. Tai jau paskutinis Lietuvos apiplėšimas, nes oro, deja, neprivatizuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto