Regioninėje šventėje – trys Mažeikių rajono teatrai

Mažeikiškiai Telšiuose parodys spektaklį „Jau saulelė...“ Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Trys Mažeikių rajono mėgėjų teatrai šeštadienį dalyvaus Telšių Žemaitės teatre vyksiančioje XXII  Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“.

Iš visos Žemaitijos

Į dvi dienas Telšiuose besitęsiančią regiono mėgėjų teatrų apžiūrą-šventę atvyks šešiolika kolektyvų iš Akmenės, Plungės, Palangos, Šilalės, Šilutės, Kretingos, Palangos, Mažeikių, Telšių ir Šiaulių. Mažeikių rajonui atstovaus Savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojantis teatras su spektakliu „Jau saulelė“ pagal Antano Drilingos romaną „Jau saulelė“ ir Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ motyvais, Židikų kultūros centro dramos teatro kolektyvas vyks su pagal Broniaus Kazragio pjesę pastatytu spektakliu „Tuščia kertelė širdyje“, Viekšnių kultūros centro mėgėjų teatras rodys spektaklį „Prašvilpta laimė“ pagal Rojaus Mizaros kūrybą.

Duoklė Donelaičiui

Kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojančio teatro režisierė Airida Lementauskienė pasakojo, kad mažeikiškiai „Atspindžiuose“ nėra naujokai: prieš dvejus metus su spektakliu „Dobilėlis penkialapis“ pateko į respublikinį turą, tapo nominantais, o Juozapas Kukštas gavo prizą už geriausią antraeilį vyro vaidmenį. Šiemet teatro kolektyvas veš kitą vaidinimą.
„Spektaklis „Jau saulelė“ yra mūsų paskutinis darbas, dar nesibaigė Donelaičio metai, tai jam ir norisi atiduoti visą duoklę. Juolab kad jis atitinka apžiūrai keliamus reikalavimus: yra šių metų, per „Atspindžius“ nėra rodytas ir neviršija valandos trukmės. Daugiau jokių apribojimų ir nėra“, – pasakojo A. Lementauskienė.

Bus ir generalinė repeticija

Viekšnių kultūros centro direktorė Birutė Švažienė yra viekšniškių pastatyto spektaklio „Prašvilpta laimė“ režisierė. Ji pasakojo, kad su šiuo spektakliu penktadienį važiuoja pas savo senus draugus į Kruopius – ten vyks komedijų vakaras.
„Pasirodymas ten mums bus kaip generalinė repeticija prieš Telšius. Ten ir pamatysime, kaip būsime įvertinti“, – samprotavo B. Švažienė.
Naujausias viekšniškių darbas – spektaklis „Prašvilpta laimė“ yra dviejų veiksmų, o „Atspindžiuose“ reikia vienaveiksmės pjesės, tad režisierė dar nežino, kaip jie elgsis: rodys tik vieną veiksmą ar spektaklį šiek tiek koreguos, kad įsitektų į valandos trukmę.

Didelių laimėjimų nesitiki

Prieš dvejus metus dalyvaujant regioninėje „Atspindžių“ šventėje Mažeikiuose, viekšniškių pasirodymas buvo gerai įvertintas ir jie buvo pakviesti į mėgėjų teatrų šventę Utenoje.
Šiemet B. Švažienė nesitiki jokių didelių pasiekimų, kadangi jų septynių žmonių mėgėjų teatro trupė neturi sąlygų visavertėms repeticijoms, nes neturi Kultūros namų ir savos scenos.
„Telšiuose viskas vyks normalioje scenoje: ten yra ir stacionarus apšvietimas, įgarsinimas, muzika, o mes apie tai galime tik pasvajoti ir pasižiūrėti, kaip dirba kiti. Ir nieko nepadarysi – yra kaip yra, tad kaip pasirodysim, taip bus gerai“, – optimizmo nepraranda B. Švažienė.

Pritaikė savo trupei

Židikų kultūros centro mėgėjų teatrui vadovaujanti režisierė Ilona Michalenkovienė pasakojo, kad šiemet į Telšius veža mažiau nei pusvalandžio trukmės vaidinimą, adaptuotą pagal B. Kazragio pjesę „Tuščia kertelė širdyje“, kuriame vaidina trys žmonės. Vieną iš vaidmenų atlieka pati režisierė, kadangi prieš pat spektaklio premjerą gegužės mėnesį viena vaidintojų patyrė traumą ir į jos vietą nebebuvo ką skirti.
„Tada vaidinome Motinos dienos proga, aš su tuo vaidmeniu likau iki šiol. Spektakliui patys susikūrėme scenografiją, tekstą gavau iš kolegės, dirbančios Lazdijų rajone, ir pritaikėme jį sau“, – pasakojo režisierė.
Vyksta jau seniai
Židikiškiai mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai“ nėra naujokai, jie taip pat dalyvavo regioninėje peržiūroje prieš dvejus metus Mažeikiuose.
„Atspindžiai“ – pati didžiausia Lietuvos miestų ir rajonų centrų mėgėjų teatrų šventė, vykstanti kasmet nuo 1991-ųjų metų. Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro skyriaus specialistų inicijuota šventė nuo 1997 metų rengiama kartu su Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga. Teatrų apžiūra-šventė vyksta trimis etapais: pirmasis būna rajone, paskui regione, o geriausiai pasirodę kolektyvai dalyvauja baigiamojoje šventėje. Šiemet ji vyks gruodžio mėnesį Birštone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto