Registracija – išbandymas tėvams ir mokykloms?

Nuo kitos savaitės mokinukų ir darželinukų priėmimas į švietimo įstaigas bus vykdomas automatiškai informacinėje sistemoje pagal joje užregistruotus prašymus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo kito pirmadienio į rajono švietimo įstaigas: darželius ir mokyklas – vaikai bus priimami centralizuotai. Prašymus jų tėvai ar globėjai turės teikti elektroniniu būdu.
Ši žinia sukėlė nerimo kai kuriems tėvams, nes nemaža dalis jų popierinius prašymus priimti vaiką į mokyklą ar darželį pateikė anksčiau. Dabar jie nėra garantuoti, ar vaikai galės lankyti norimą ugdymo įstaigą, tad abejoja centralizuoto priėmimo reikalingumu.
Naują tvarką įvairiai vertina ir švietimo įstaigų vadovai. Vieni įsitikinę, kad tokios tvarkos reikėjo jau seniai, kiti teigia, kad tai bus papildomas krūvis mokyklai, treti nesiima vertinti, kol šis priėmimas neprasidėjęs.
Naujosios tvarkos iniciatoriai neslepia, kad pirmieji metai gali būti itin sunkūs.

Patvirtino Taryba

Praėjusių metų gruodžio mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės taryba patvirtino Centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Mažeikių rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašą. Jame nurodoma, kad asmenų priėmimas į švietimo įstaigas vykdomas informacinėje sistemoje automatiškai pagal joje užregistruotus prašymus. Prašymai pildomi elektroniniu būdu informacinėje sistemoje svietimas.mazeikiai.lt arba pasirinktoje švietimo įstaigoje, jeigu asmenys neturi kompiuterio ar interneto prieigos.
Atkreiptinas dėmesys, kad priėmimas į vaikų darželius vykdomas nuolat. Į priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas – iki balandžio 15 d. Į neformaliojo vaikų švietimo mokyklas centralizuotas priėmimas vyks nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 10 d.
Papildomai prašymai bus priimami nuo rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 1 d. – į priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.
Nuo rugsėjo 11 d. iki rugsėjo 20 d. prašymai bus priimami į neformaliojo ugdymo įstaigas.
Per mokslo metus taip pat bus organizuojamas pavienis prašymų priėmimas į laisvas vietas klasėse.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto