Reidai: tikrins, ar saugios gaisro atžvilgiu transporto priemonės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiais metais Mažeikių rajone jau kilo penki transporto priemonių gaisrai, iš kurių vienas – galimai tyčinis. Dviejų priežastis – netvarkinga elektros instaliacija ir dviejų – automobilių kuro tiekimo sistemos gedimas.

Vytautas Narkus, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas, vairuotojams, ypač važinėjantiems nenaujais automobiliais, jei nori išvengti gaisro, pataria nuolat tikrinti automobilio elektros įrangą ir jos laidų būklę.
„Seni laidai, nuolat veikiami oro permainų, trūkinėja, o į juose atsirandančius plyšius patenka drėgmės ir purvo, pažeidžiama jų izoliacija. Sumažėjus varžai laidai pradeda kaisti ir dažnai užsidega. Ugnis netrunka pasiekti variklį, ant kurio dažniausiai būna įvairių tepalų, benzino ir purvo apnašų. Ir tada liepsna pliūpteli su nauja jėga“, – pastebėjimais pasidalijo pareigūnas.
Jo teigimu, vairuotojai, kurie nori išvengti to pliūpsnio ir didesnio gaisro, turėtų dažniau plauti ar bent valyti savo mašinos variklį bei stebėti, kad ant jo nesusidarytų greitai užsidegančių apnašų. Rūpestingas automobilio vairuotojas neretai žvilgtelės ir į degalų tiekimo sistemą, ypač į gumines žarneles, jų jungtis.
„Ugnis gali įsiplieksti, jei net ir keli lašai benzino pateks ant ypač įkaitusio variklio kolektoriaus“, – pabrėžė poskyrio viršininkas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Reidai: tikrins, ar saugios gaisro atžvilgiu transporto priemonės”

  1. As parašė:

    Antraste apie ratus,tekstas apie batus,kas ka tikrins?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto