Reidas po „taškus“ buvo rezultatyvus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį Mažeikių policijos komisariato prevencinio poskyrio pareigūnai surengė reidą po jiems žinomus naminės degtinės ir kontrabandinių rūkalų „taškus“ mieste ir rajone. Nustatyti penki administraciniai pažeidimai.

Papurtyti kontrabandinių rūkalų „taškai“

Pasiskirstę į ekipažus, trečiadienio vakarą prevencinio poskyrio pareigūnai surengė reidą po rajoną ir miestą, tikrindami vietas, kur, jų žiniomis, laikomi kontrabandiniai rūkalai ir naminė degtinė. Reido metu buvo užfiksuoti penki administraciniai pažeidimai, visi jie susiję su kontrabandinių rūkalų laikymu. Naminės degtinės aptikti nepavyko.
Didžiausias radinys laukė Tirkšliuose, kur viename name aptikta du šimtai dvidešimt pakelių kontrabandinių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kitur šie kiekiai buvo gerokai mažesni.
Per praėjusius metus prevencinio poskyrio pareigūnai pradėjo 27 administracines teisenas dėl kontrabandinių rūkalų. Internetiniame portale „Lietuva be šešėlio“ nurodoma, kad Mažeikių rajone šiuo metu yra dvidešimt penki tokie „taškai“, keturiolika iš jų – mieste.
„Po Naujųjų metų ir įvykių, susijusių su euro įvedimu, kai teko imtis ir papildomų funkcijų, darbas grįžta į savo vėžes. Vėl numatyti ir bus vykdomi prevenciniai reidai, atsižvelgsime į gyventojų bei žiniasklaidos pranešimus apie veikiančius „taškus“, – sakė prevencinio poskyrio viršininko pareigas laikinai vykdantis Paulius Šimkus.

Daugiausia pažeidimų susiję su triukšmu ir alkoholiu

Praėjusiais metais prevencinio poskyrio pareigūnams dažniausiai teko pradėti administracines teisenas dėl triukšmo bei girto pasirodymo viešoje vietoje.
Pernai ypač padaugėjo pranešimų apie Triukšmo įstatymo pažeidimus: 2013 metais dėl šio pažeidimo buvo pradėta 116 administracinių teisenų, o pernai jų skaičius šoktelėjo net iki 507.
Gerokai padaugėjo ir asmenų, kurie buvo policijos sulaikyti neblaivūs viešoje vietoje – pradėtos 343 administracinės teisenos, o užpernai tokių buvo šimtu mažiau.
Kiti poskyrio darbo statistiniai rodikliai per metus mažai keitėsi: 2014-aisiais pradėtos 49 administracinės teisenos dėl pasipriešinimo ar nevykdymo teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų (užpernai jų buvo dviem mažiau), nustatytas 51 naminės degtinės laikymo ir įsigijimo mažais kiekiais atvejis, kuris neužtraukia baudžiamosios atsakomybės (keturias mažiau negu užpernai), užfiksuoti 46 nedidelio chuliganizmo atvejai (2013 metais buvo penkiais daugiau).
Policijos pareigūnai nubaudė 43 gyvūnų laikymo taisyklių pažeidėjus, užfiksuoti aštuoni atvejai, kai buvo pažeistos prekybos taisyklės ir alkoholiniai gėrimai parduoti nepilnamečiams (užpernai tokių pažeidimų buvo trys).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto