Reitingai: tarp geriausiųjų – ir „Ventos“ progimnazija

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žurnalas „Reitingai“ pristatė šalies ugdymo įstaigų reitingus ir savivaldybių, kuriose geriausiai vykdomas ugdymo procesas, dešimtuką. Šio reitingo sąraše Mažeikių savivaldybė yra aštuntoje vietoje, tarp geriausiųjų Lietuvoje rikiuojasi ir Mažeikių „Ventos“ progimnazija.

Atsižvelgta į egzaminų rezultatus

Žurnalo reitinguose Mažeikius pralenkia tik Vilnius, Kaunas, Druskininkai, Šiauliai, Palanga, Panevėžys ir Marijampolė. Renkant geriausias šalies ugdymo įstaigas buvo atsižvelgiama į  2013–2014 metais abiturientų išlaikytus visų dešimties brandos egzaminų rezultatus nuo lietuvių iki chemijos.
Analizuojant reitingų rezultatus pastebima, kad yra savivaldybių, kuriose visų laikiusiųjų egzaminus rezultatas triskart blogesnis nei kitose: tokie rodikliai liudija, jog gimimo vieta dažnai jau gali lemti vaiko ateitį.
„Jei vaikas mokėsi beviltiškoje savivaldybėje ir žemo lygio mokyklose, jam sunkiai seksis išlaikyti egzaminus, įstoti į norimą aukštąją mokyklą, pasirinkti profesiją. Iš tiesų yra savivaldybių, kurios mano, kad viskas vyksta savaime, bet taip nėra“, – pastebėjo žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Eita dešimt metų

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė tokių reitingų išvadų niekada nesureikšminąs, bet esą malonu, kad rajono švietimo lygis taip įvertinamas. Tai esąs visos mūsų rajono švietimo sistemos įvertinimas. Šio rezultato siekta dešimt metų: Švietimo skyriaus tikslas buvo sutvarkyti ugdymo įstaigų tinklą ir pagerinti ugdymo kokybę, tad kiekvienais  metais po truputį buvo einama į priekį.

Daugiau nuomonių apie reitingavimą – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Reitingai: tarp geriausiųjų – ir „Ventos“ progimnazija”

 1. lolas parašė:

  “Sodai” šauni mokykla? :D Na nebekomentuokit, mieli “Titaniko” darbuotojai :D

 2. Pašaipūnams parašė:

  Man atrodo, kad Sodai visai šauni mokykla, bent jau tikrai ne blogesnė už kitas rajono mokyklas. Tik renovacijos jiems trūksta. Ir dar pastebėjau, kad nesvarbu apie ką rašoma, vis atsiranda ieškančių progos “įkasti” Sodams. Tai gal ne tokie jie ir prasti. Silpniems juk niekas nepavydi.

 3. Minija parašė:

  Man įdomu Sodai kokioj vietoj? Ar netilpo į sąrašą?

 4. Atsakymas parašė:

  Visiškai tupiems nedaeina, kad čia įžanga, o tęsinys popieriniame laikraščio varijante, kai rytoj paskaitysite nusipirkę, galėsite nebesinervuotii, kad santarvė marazmą rašo,

 5. Absurdas parašė:

  “Renkant geriausias šalies ugdymo įstaigas buvo atsižvelgiama į 2013–2014 metais abiturientų išlaikytus visų dešimties brandos egzaminų rezultatus nuo lietuvių iki chemijos.” Ir remiantis šiais rezultatais “Ventos” progimnazija yra tarp geriausiųjų?! Miela Santarve, kokį marazmą čia rašai?

 6. venta-gimnazija? parašė:

  2013–2014 metais abiturientų išlaikytus visų dešimties brandos egzaminų rezultatus nuo lietuvių iki chemijos.

  kaip Ventos progimnazija susijusi su abiturientais ir brandos egzaminais?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*