Rekordinis brandos egzaminų derlius – 38 šimtukai

Iš viso rajono abiturientai surinko 38 šimtukus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Baigėsi egzaminų pagrindinė sesija, gauti paskutinieji – informacinių technologijų, biologijos ir rusų kalbos egzaminų rezultatai. Iš viso rajono abiturientai surinko 38 šimtukus.


Šimtukų nebuvo

Informacinių technologijų egzaminą rajone laikė 53 kandidatai. 100 balų nesurinko nė vienas dvyliktokas, neišlaikė egzamino 16 abiturientų: penki – Gabijos gimnazijoje, po keturis – Merkelio Račkausko gimnazijoje ir Politechnikos mokykloje, du – Sodų vidurinėje mokykloje ir vienas – Viekšnių gimnazijoje.
Iki šimtuko nedaug trūko keturiems abiturientams, surinkusiems nuo 86 iki 99 balų, nuo 36 iki 85 balų gavo vienuolika, nuo 16 iki 35 balų – dvidešimt du kandidatai.


Sodų vidurinei nesiseka

Laikyti biologijos egzamino atėjo 107 rajono dvylikokai. Du Gabijos gimnazistai gavo šimtukus, neišlaikė egzamino taip pat du mokiniai – vienas iš Sodų vidurinės mokyklos, kitas iš šios vidurinės suaugusiųjų klasės. Nuo16 iki 35 balų surinko 28, nuo 36 iki 85 – 59, nuo 86 iki 99 – 16 abiturientų.
Niekas šimtukų negavo iš 12 kandidatų, laikiusių rusų kalbos egzaminą, o vienas Sodų vidurinės mokyklos suaugusiųjų klasės mokinys egzamino neišlaikė. Iki šimtuko nedaug trūko dviem dvyliktokams.


Egzaminais džiaugiasi

Švietimo skyrius vedėjas Apolinaras Stonkus teigė abiturientų egzaminų rezultatais esąs patenkintas: iš viso šiemet gauti 38 šimtukai.
„Nuo Nepriklausomos Lietuvos laikų tiek šimtukų nėra buvę, tad egzaminų rezultatais galima džiaugtis“, – teigė vedėjas.
Šios egzaminų sesijos neišlaikė 134 kandidatai.


Priims Ministras Pirmininkas

Rekordą rajone pasiekė ir Gabijos gimnazijos mokinė Martyna Štakonaitė, iš penkių laikytų egzaminų surinkusi visus šimtukus.
Tris ir daugiau šimtukų surinkusius abiturientus į priėmimą Valdovų rūmuose pakvietė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Be Martynos, į šį susitikimą vyks dar du šios gimnazijos mokiniai – Arnas Bilkštis ir Audrius Radvilas.

12 Atsakymų į “Rekordinis brandos egzaminų derlius – 38 šimtukai”

 1. neapsimetusi mama parašė:

  Ko čia apimetėliai mamomis (iš tikrųjų tai tų dviejų gimnazijų super mokytojai) tarpusavyje konkuruojate. Vaikai nenori atvirai kalbėti, bet tiesa tokia, kad mums teko visus tuos 4 metus mokantis vadinamoje super gimnazijoje samdyti korepetitorius. Jei ne pačių turėti stiprūs pagrindai, privatūs mokytojai, tai iki tokių rezultatų būtų toil nes ne kartą teko keisti tokį ,,super mokytoją“ pereinant į kitą grupę. Baikit mokytojai girtis kol jūsų niekas negiria.

 2. Kita mama parašė:

  „Nereikia Jums pavargusių vaikų, pajuodusių paakių, sveikatą ėdančios tarpusavio konkurencijos, slepiamos už mandagių šypsenų, kitų mokyklų žeminimo. Jūsų mokyklos tikslas – ne 100-tukų lietus, o laimingas žmogus“.
  Mano trys vaikai baigė Gabijos gimnaziją ir niekada jų nemačiau tokių, apie kuriuos rašoma šiame komentare. Mamai turėtų būt gėda dėl tokių žodžių. Visur yra ir pajuodusių paakių, ir pavargusių vaikų, kaip ir laimingų.

 3. Komentatorius parašė:

  Supermamos atėjo pasidžiaugti ir pacypauti.

 4. mama parašė:

  Iš tiesų truputį nejaukiai jaučiuosi, kad man čia taip su ta „santaika“ išėjo: viską liejau iš širdies ir kai kas suprato, kad aš norėjau pažeminti kitą gimnaziją. Atsiprašau, tikrai – ne. Gal Jūs tiesiog atpažinote ten esančią situaciją. Na tikriausiai ir vėl linkstu nesantaikos link.
  Aš tiesiog norėjau pasakyti, kad ne skaičiai svarbiausia. Paimkim dabar kitą pavyzdį, ne gimnaziją. Rašo, kad Sodų vidurinei nesiseka. Kodėl nesiseka? Juk mes nežinome, kokia ten situacija ir koks buvo abiturientų lygis. Gal kaip tik sekasi, nes pagal mokinių lygį turėjo būti daugiau neišlaikiusių. Juk ne visi gali būti gabūs, motyvuoti, stropūs. Nereikia nurašyti silpnesnių vaikų ir nuvertinti ten dirbančių mokytojų. Juk niekas nežino kiek mokytojas išlieja prakaito, kai dirba su silpnu (mokslo atžvilgiu) vaiku arba nemotyvuotu. Ir kaip visada už juos serga, kad tik pasisektų, kad bent truputį tos sėkmės vaikas gautų. Niekas nerašo nei apie tokius vaikus, nei apie jų mokytojus, niekas jų nepasveikina. Ir tiems „nekokybiškiems“ vaikams jau nuo pat vaikystės kalama, kad tu nevykėlis, nes niekam tu šlovės neatneši: nei tėvams, nei mokyklai, nei rajonui . Tu gi niekada nelaimėsi olimpiados, negausi 100-tuko Ir tik pats mokinys ir jo mokytojas žino, kad tie jo keli balai egzamine jam prilygsta 1000-tukui. Tai Jo sėkmė. Bet kam tai rūpi. Tegyvuoja 100-tukai!

 5. dona parašė:

  Pažįstu mokinių ir mokytojų iš abiejų gimnazijų visur visko yra, kaip ir kiekvienoje šeimoje…. Turime dvi šaunias gimnazijas, tad ir didžiuokimės jomis, džiaukimės kiekvienos pasiekimais, o ne kurstykime nesantaiką. Nesuprantu kam tai naudinga. Pasižiūrėkime kaip gražiai tarpusavyje bendrauja abiejų gimnazijų gimnazistai, gabijiečiai net į „Protmūšį“ buvo pasikvietę račkauskiukusir ne tik… Pasiklausius, kartais atrodo, jog kažkam naudinga nesantaika tarp mokyklų, o to tikrai neturi būti. Džiaugiuosiu gerais egzaminų rezultatais ir šiemet sakau GABIJIEČIAI šaunuoliai, nuoširdžiausi sveikinimai :)

 6. Mama parašė:

  „Nenoriu kurstyti nesantaikos tarp mokyklų.“ O ką čia darote? Kaip tik tai :)

 7. mama parašė:

  Račkauskiukai, maldauju tik nepradėkit savęs nuvertinti. Gerbiama Direktore, Mokytojai, tik nesugalvokit keisti savo darbo stiliaus, savo mokyklos veido. Pas Jus auga sveiki, laimingi vaikai. Pas Jus įdomu ir gera mokytis. 100-tukai – tik sausi skaičiai. Ne jie yra geros mokyklos rodiklis. Netiesa, kad Į Račkausko gimnaziją ateina tie , kurie netinka Gabijai. Žinau daug atvejų, kai atsitiko būtent atvirkščiai: nepatekę į Račkauską, buvo priimti Gabijoje. Nenoriu kurstyti nesantaikos tarp mokyklų. Kiekviena turi savo stilių, savo tikslus ir savo prioritetus. Račkauskiukai, išlikit tokie pat įdomūs, jaunatviški, kūrybingi, pilni energingų, gabių, laimingų, sveikų vaikų. Nereikia Jums pavargusių vaikų, pajuodusių paakių, sveikatą ėdančios tarpusavio konkurencijos, slepiamos už mandagių šypsenų, kitų mokyklų žeminimo. Jūsų mokyklos tikslas – ne 100-tukų lietus, o laimingas žmogus . Ir Ačiū, kad esate.

 8. Švietimietė, dirbanti šioje sistemoje parašė:

  Sveikinu gabijiečius, tiesiog šaunuoliai! Tokį šimtukų balų skaičių gavo mokiniai, fantastika! Sveikinu mokytojus ir pačius mokinius, o ypač Štakonaitę (visų egzaminų šimtukai!). Puiku. Račkauskiukams šįmet nelabai pasisekė, bet jų rezultatas tikrai geras. Tikuosi, kad geras ugdymo procesas šiose mokyklose. Sveikinu jas abi!
  Aha, nuvylė tos mokyklos, kurios pasivadino gimnazijomis, o rezultatai -pšššššššš…… Kas čia kaltas? Siūlyčiau rimčiau žiūrėti į ugdymo proceso stiprinimą, mokinių motyvacijos kėlimą, rezultatų analizavimą ir ……

 9. Viekšniškis parašė:

  Prašyčiau paskelbti rajono statistinę lentelę apie egzaminų laikymą, išlaikymą ir neišlaikymą.

 10. kaip nebuvo parašė:

  kas gavo per tris šimtukus, tai jie ir gavo

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip smagu skaityti , kai žmogus rašo tiesą.

 12. Skaičiai parašė:

  Labai džiugu, kad rajone tiek gerai besimokančių mokinių ir šimtukų, bet skaičiuokime iki galo: skaičius 38 skaidomas į dvi dalis – 31 šimtukas priklauso Gabijos gimnazistams, o 7 M.Račkausko gimnazistams (kiek supratau iš vedėjo statistikos). Į priėmimą pas Premjerą Važiuoja A.Radvilas, M.Štakonaitė ir A.Bilkštis -pastarieji du iš visų laikytų egzaminų gavo aukščiausius įvertinimus (tai nebuvo informacijoje paminėta) . Džiaugiuosi skaičiais ir kruopščiai dirbančiais Gabijos mokiniais ir mokytojais. Statistika savaime nėra baisi, jei nieko nenori nuslėpti. Pavyzdžiui , Telšių rajoniniame laikraštyje būdavo skelbiama statistinė lentelė apie išlaikytus ir neišlaikytus egzaminus, ir niekam ji nebuvo baisi. Tik pas mus kažkokia išsigimusi ir nesveika konkurencija, kad net statistika slepiama. Vieniems šiandien pasisekė, kitiems ryt pasiseks. Toks yra gyvenimas. Džaugiuosi, kad mano vaikas mokėsi gimnazijoje, kuri save reklamuoja darbu ir gerais rezultatais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto