Renaviškio paieškos persikėlė į Plungės rajoną

Kriminalistams talkino ir Plungės rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio tyrėjas kinologas Raimondas Aponkus su tarnybiniu šunimi Jorge. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Penktadienį Mažeikių rajono kriminalistai su kolegomis iš Plungės apžiūrėjo sodybą netoli Platelių.
Pareigūnai gavo informacijos, kad ten gali būti užkastas nuo lapkričio 2-osios ieškomo renaviškio Simono Klemenio kūnas.
Paieškos ir šįkart buvo tuščios.


Paslaptingas skambutis 

Ketvirtadienio popietę į „Santarvės“ redakciją paskambino vyriškis, kuris prisistatė esąs jėgeris. Pašnekovas tvirtino žinąs, kur yra užkastas jau beveik mėnesį ieškomo devyniolikamečio jaunuolio kūnas. Vyriškis, pasinaudodamas internetiniu žemėlapiu, tiksliai nusakė vietą, kur gali būti galimai nužudyto jaunuolio kūnas. 
„Dingusio Simono Klemenio kūnas yra užkastas apleistoje sodyboje netoli Platelių, Virkšių kaime. Stebėdamas internetu per palydovą šios sodybos vaizdą matau, kad stogas yra žalias ir kieme yra dar keli pastatai. Sodyba yra tarp miškų, todėl važiuojant į šitą vietą reikėtų būti atsargiems“, – pasakojo jėgeris. Jis smulkiai nupasakojo, kur ši sodyba yra.
Paklausus, iš kur jis gavo tokios informacijos, pašnekovas patikino, kad tikrai neturi antgamtinių galių, yra eilinis žmogus.
„Mano informatoriai garantavo šimtu procentų,  kad dingusio vaikino kūnas yra būtent šioje sodyboje. O kaip yra iš tikrųjų, paaiškės po patikrinimo“, – kalbėjo į redakciją paskambinęs vyriškis.
Jis pasakė gyvenantis toli nuo minimos vietos, tačiau prasitarė, kad yra kilęs iš Žemaitijos.


Informaciją patikrino

„Santarvė“ gautą informaciją perdavė Mažeikių rajono policijos pareigūnams, kurie penktadienio rytą išvyko į paiešką nurodytoje vietoje. 
„Mes tikriname bet kokią gautą informaciją, nes negali iš anksto žinoti, kuri yra tikra, o kuri – ne. Taip buvo pasielgta ir šį kartą, kai buvo nurodyta konkreti sodyba netoli Platelių“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Kartu į paiešką vyko ir „Santarvės“ atstovė.
Atvykus į nurodytą vietą paaiškėjo, kad dabartiniu metu sodyboje vyksta remontas. Yra tvarkoma aplinka, keičiami langai, vyksta kiti darbai.


Ieškojo su šunimi 

Mažeikiškiams kriminalistams talkino ir Plungės rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio tyrėjas kinologas Raimondas Aponkus su tarnybiniu šunimi Jorge. 
Pareigūnai apėjo visą sodybą iš išorės. Apžiūrėjo šulinius ir medinius ūkinius pastatus, tačiau į pagrindinį pastatą jie negalėjo patekti, nes jis buvo užrakintas.
Kinologas su šunimi apėjo dar didesnę teritoriją, tačiau nieko įtartino neaptiko. Kiek įmanoma buvo apžiūrėta pamiškė, krūmai ir kirtimai, tačiau nebuvo matyti jokių kasimo, vilkimo pėdsakų ar ištryptų vietų.
R. Aponkaus teigimu, jei kur nors netoliese butų užkastas miręs žmogus, jo tarnybinis šuo būtų jį iš karto aptikęs.
„Jorgei jau yra tekę rasti mirusio žmogaus kūną, nors jis labiau specializuojasi narkotikų paieškoje. Apėjus visą teritoriją šuo nieko įtartino neaptiko“, – sakė R. Aponkus.


Tęsė paieškas 

Po mažeikiškių pareigūnų atliktos paieškos į sodybą atvyko ir sodybos šeimininkas su Plungės pareigūnais, kurie iš naujo apžiūrėjo teritoriją ir pagrindinį namą. Į šias paieškas įsijungė dar vienas kinologas su tarnybiniu šunimi. 
Iki ketvirtadienio ketvirtos valandos vakaro paieška nedavė jokių rezultatų.
„Santarvės“ žiniomis, dingusio S. Klemenio vis dar ieško ir ugniagesiai gelbėtojai, žvalgydami vandens telkinius.

14 Atsakymų į “Renaviškio paieškos persikėlė į Plungės rajoną”

 1. saunuoliai parašė:

  kad viska tikrina.tepadeda jiems Dievas.o is ankstesniu nuzudymu ir dabar zmones traukia galvas miske is po kelmu.netingekit dometis kiekvienu itartinu zemes lopineliu.bukime vieningi.pagarba policijai.tikiu,kad ras.sekmes visiems prisidedantiems.

 2. to nu nebejuokinkit 2013-11-29 20:08 parašė:

  o jei policija nepatikrins tos ir vietos ir nutiks taip, kad prasalaitis ten ras kuna. Tada sesi prie kompo ir rasysi „kokia niekam tikusi policija, nieko nedaro, galejo patikrinti…“ ir t.t. ? Lengva komentutoi, geriau darbus dirbkit nerase nesamoningu komentaru. Tegul iesko visur, kur tik imanoma, kad tik tevams nezinia kuo greiciau baigtusi. Ju vietoje, manau, kad ir tu kiekviena svetimo skambuti ar sapna lektum tikrinti. Ko nelinkiu niekam.

 3. Rita parašė:

  nu nejau ieškos po visus miskus?tai gauna kažkokia informacija ir tikrina,nejau visus zemaitijos miskus išbraidzios su sunimis,mano manymu kad kompanija kazka turėtu zinoti,itarti….
  kazkas tykos,lauks,nemanau.tiesiog gal nelaimingas atsitikimas,issigando paslepe,o gali ir nesurasti.
  na iš esmes jei daugiau žmonių žinotu jau kažkas butų neatlaikęs,pranešes,dingo vaikinas kaip i vandenį.

 4. to as parašė:

  greiciau ne automobilis nutrenke o medziotojas pakirto o jeigu kulka liko viduj tai jau tada jam nebebuvo ka daryt, gi nakti kas miskuose duodasi tik tiek kurie be leidimo megsta pramogaut…

 5. as parašė:

  ir pareigunam reiktu ieskoti ne toje teritorijoje kur buvo paskutiniu metu o visur net ir kituoses miesteliuose ir taip toliau. gi kiek misku yra , tereikia pareiguma, netinget o uzsiimt su sia byla kietai ir tikrai ras

 6. as parašė:

  esme ta kad kai jis ejo nakti namo ji nutrenke automobilis , kaltininkas issigandes su draugais imete ji I bagazine ir nuveze velniai zino kur,cia mano nuomone,cia tik tik taip galejo nutikti ir ne kitaip .
  o jai vairuotojes isgeres ar siaip ko uzvartojes tai ji tik dar labiau paskatino paslept kuna

 7. :EEE parašė:

  i sugalvok tu man i santarve skambint ir pasakot apie google maps :DDD

 8. didziule parašė:

  pagarba kriminalistams ir visiems nepaliaujantiems ieskot.o gal tikrai kokiame apleistame murinuke netoli dingimo vietos ir yra.tik kodel vietiniai nepavaikstineja po uzkaborius,tik piktinasi.jei gyvenciau netoli visur ieskociau.o dabar zaviuosi gerasirdziais darbuotojais ir linkiu stiprybes ir sekmes,nes gal Dievas ir nuves ten,kur jis…..

 9. skaudi patirtis parašė:

  Mano nuomone, skambina į redakciją, nes nepasitiki teisėtvarka, kurioje pripažinkim ,dirba daug nepatyrusių, nes patyrę kriminalistai paliko tarnybą. Kriminalistika – sudėtingas dalykas, reikalaujantis ne tik patirties, bet ir talento Policija turėtų pripažinti, kad vaikinas pradangintas vietinių arba jų pagalba ir veikti šia linkme.. Svarbiausia – turi netylėti jo draugai.( logiškai mąstant viskas prasidėjo prie parduotuvės ,,Aibė“, o ten buvo jaunimo ir jie puikiai žino, kokios ten stovėjo mašinos ir su kuo bendravo Simonas, o juk ten buvo ir panelių). Žinoma, jie bijo, bet padėti gali, šiais laikais galima parašyti , kaip Simono mama prašė ,,Srovėse“, raštelį, juk kompiuteriu, o ne ranka, ir kažkokiu būdu perduoti jo tėveliams, tad niekas ir nežinos kas parašė. Draugų tėvai- pakalbėkit su savo jaunuoliais, patarkit, pagaliau paprašykit, kad netylėtų. Iš gyvenimiškos patirties puikiai žinau, kaip sunku tai padaryti, bet pamėginkit.Mes, tėvai, šiais laikais dažnai nežinome į ką įsipainioję mūsų vaikai, o kai sužinome, negalime patikėti, tad gal ir Simono draugai panašiai yra įsipainioję, jei tyli, gal dar ne vėlu apsaugoti ir juos. Rašau tai todėl, kad ir aš panašiai galėjau netekti sūnaus, nes šiais laikais draugystė matuojama visai kitais parametrais.

 10. Nusivylęs parašė:

  Ar nebus taip, kad ieško ieško, o tai kas panosėj ir nemato? Ar nebus Simonas kurnors visai šalia ir mažiausiai tikėtinoj vietoj pakastas?… (Čia tik mano pamąstyai) Atsiprašau, kad taip žiaurokai, bet visi matom kokia yra realybė. Jau mėnuo beveik, o jokių žinių neturim… kaip taip nėra už ko užsikabinti policijai? Nu netikiu nors tu ką! Atrodo, kad jau jau yra už ko kabintis (kalbu apie tris įtariamuosiu) ir taip staiga ėmė viskas ir nurimo. Nu argi nekeista, m? Ot šalelėj gyvenam… Būtų juokinga jei nebūtų graudu…
  O Kulšėnų kaimo minint niekas niekur negirdėjot? Gal ten auginami žvėrys tuose dideliuose aptvaruose, kaip kad danielius augina?

 11. nu nebejuokinkit parašė:

  keista mūsų kriminalistų pozicija: kažkas kažkur kažką susapnuoja, savo sapną praneša garsiai ir jau lekiama į tą vietą ieškoti. Nebūkit naivūs, dirbkit profesionaliai, o ne paskui paskalas lakstykit. Taip ir kur nors Druskininkuose galit atsidurt. Ir kažin kas dar „Santarvei“ paskambins?

 12. Ona parašė:

  Žinau tokį atvejį, jog po mėnesio didelių ir nesėkmingų paieškų dingęs žmogus rastas negyvas po to, kai buvo užpirktos mišios už jį kaip mirusį…O gal tai padėtų ir šiuo atveju ?

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  tai dabar tegul tas “aiškeregys“susimoka už melagingą informaciją,tik sugaišino tarnybų darbą.Gal čia kažkas spec.klaidina,kad nerastų?….

 14. As parašė:

  Gal kokiame Plateliu ezere yra imestas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto