Renavo dvarą aplankė buvę jo šeimininkai

Autoriaus nuotr.

Trečiadienio vakare į Renavo dvarą keletui valandų sugrįžo jo šeimininkai: čia vyko Telšių Žemaitės dramos teatro vaidinimas „Aksomo klostėse – epochų šnabždesys“, sukurtas pagal  Renavo dvaro barono Antano Renė dienoraščius.

Atkurta rūmų dvasia

Klavesinu grojanti Dalia Pleškienė, smuikininkės Rima Bomblauskienė ir Liubovė Surblienė, choreografė Ina Levickienė atgaivino XVIII a. pabaigos ir XIX a. pradžios Lietuvos dvaruose vyravusią dvasią. Visa tai puikiai įkūnyta vaidintojų išskirtiniais kostiumais, elgesio ir kalbos manieromis, to meto kalbos temomis, šokiais ir senovine muzika.
Spektaklio siužetas labai paprastas: A. Renė dukros baronaitės Olimpijos Renė ir jos draugės, barono augintinės Viktorijos Ščepovskytės bei kitų dvariškių svečiavimasis Vilniuje žiemos sezono pokylių šurmulyje. Aktoriai pabandė atkurti tuometinius personažų dialogus, dvariškių analizuojamas aktualijas, pokalbius apie meną, muziką.

Įvyko du seansai

Spektaklyje ne kartą minimas Renavo dvaro vardas leidžia suprasti, kad baronui A. Rene jis buvo labai mėgstamas ir brangus, o visa spektaklio aura sudaro įspūdį, kad žiūrovas nukeliamas į tuos laikus ir dalyvauja tuometiniuose įvykiuose.
Spektaklį režisavo Laimutė Pocevičienė.
Esant geriems orams, Renavo dvaro sodybos administracija buvo pasiruošusi spektaklį perkelti į lauką, bet sumanymo teko atsisakyti, kadangi lijo ir pūtė žvarbokas vėjas. Į Veidrodžių salę iš karto  netelpa tiek žmonių, kiek buvo susirinkę, tad buvo nuspręsta surengti du spektaklio seansus. Apie keturiasdešimt penkias minutes, kol vyko pirmasis spektaklis, žiūrovams buvo pasiūlyta dvaro svirne apžiūrėti fotomenininko Romualdo Vaitkaus darbų parodą, pasimėgauti kava ar vietos žolelių arbata.

Autoriaus nuotr.

3 Atsakymai į “Renavo dvarą aplankė buvę jo šeimininkai”

  1. stebėtoja parašė:

    Tikrai super spektaklis buvo :) Liuks aktoriai, šaunuoliai!

  2. qwerety parašė:

    Buvau, patiko ir dar būsiu :)

  3. žiūrovas parašė:

    puikus reginys ir atgaiva atėjo į kūną pamačius jaunų Telšių aktorių, sukurtą atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto