Renavo dvare Birutės šventė savo vardadienį

Biručių klubas

Senoviški vardai vieniems labai gražūs, kitiems – juokingi, vieni jų grįžta „apyvarton“, kiti taip ir lieka vardynuose. Bažnytiniuose ar senuose kalendoriuose, interneto platybėse.
Antri metai į  Renavo dvarą kviečiamos Birutės. Gražiai švęsti savo vardinių. Pernai iškilmingą šventimą atnešė Klaipėdos kamerinis orkestras, šiemet grupė „Subtilu-Z“. Muzikantai pagavo dvarišką nuotaiką ir vardinių dvasią. Puiki muzika nepaliko abejingų. Jauni, kultūringi, puikiai atrodantys, o dar puikiau grojantys muzikantai kaitino emocijas, vertė mušti ritmą. Gebantys  ėmė dainuoti, turavodami muzikantams.
Į muzikavimą įsitraukė vyriškoji žiūrovų dalis, Birutės taip pat neatsiliko. O Biručių šiemet susirinko nemažai – jeigu pernai jų buvo tik penkios, tai šiemet – jau apie dvidešimt. Pasimatė, kad rajone tikrai yra Biručių klubas, kuriam, pasirodo, jau penkeri metai. Biručių Birutė – Birutė Vaičkienė. Biručių veikla paremta istorijos įprasminimu šių dienų gyvenime. Juk tėvai, duodami savo dukrai šį vardą, daugiau ar mažiau domėjosi Lietuvos istorija, sąmoningai siekė, kad jų vaikas išaugtų Lietuvos patriotu. Aišku, kad vienas Biručių klubo tikslų – populiarinti šitą nuo seno gražų vardą, kad jaunos mamos juo vėl vadintų savo mergaites.

Mažeikių moterų Lions klubo narės ir viešnios iš Telšių.

Biručių vardinės persipynė su LIONS klubo dešimtmečiu, nes jų narė Birutė Traubergienė yra abiejų klubų narė. Jų prezidentė Virginija Eidimtienė kalbėdama pabrėžė, kad LIONS klubo veikloje svarbią vietą užima labdara. Ir šiemet, ir pernai Renavo dvare buvo renkamos lėšos stokojantiems.
Pradžioje buvo žodis. Biručių vardadienyje prasmingus žodžius meniškai ir dailiai išguldė Virginija Demetjevienė, Airidos Lementauskienės Mažeikių teatro aktorė. Be tuščio patoso, be žodžių dėl žodžių…
Antri metai Biručių vardadienį parėmė Renata ir Andrius Kalganovai. Be jų prisidėjimo tokio meninio lygio koncertų nebūtų. Taigi, jungtinių pajėgų dėka Renavo dvare gražiai atšventėme Biručių vardadienį. Kaip gerai, kad rajone turim puikų dvarą, prie kurio veda asfaltuotas kelias.
Genoveita GRICIENĖ

3 Atsakymai į “Renavo dvare Birutės šventė savo vardadienį”

 1. HA parašė:

  Paskutinį sąkinį parašė Madeikio Genė

 2. Ziurint is salies parašė:

  Miela autore,
  Kokia prasme jusu straipsniui duoda paskutinis sakinys? :)

 3. Puiki tradicija parašė:

  Mažeikių Birutės – pačios šauniausios ir žaviausios!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto