„Renavo galiūno“ taurė atiteko račališkiui

„Renavo galiūno 2013“ nugalėtojo taurė šiemet įteikta račališkiui Žilvinui Balčiauskui (dešinėje). Alfonso IGARIO nuotr.

Renave jau kuris laikas organizuojamas vienintelis toks rajone galiūnų turnyras. Jo organizatoriai prasitarė, kad šiemet jis, ko gero, vyko paskutinį kartą, planuojamos kitokio pobūdžio bendruomenės sporto šventės.


Keturios rungtys 

Tradicija rengti turnyrus, kuriuose paaiškėja stipriausi šių apylinkių vyrai, Renave prigijo dar kolūkių laikais. Kurį laiką ji buvo nutrūkusi, atgaivinta vėl prieš gerą dešimtmetį. Daugelį metų šios varžybos vykdavo Renavo dvaro papėdėje, pernai jos pirmą kartą persikėlė į gyvenvietės centrą – pagrindinės mokyklos sporto aikštyną. 
„Kodėl galiūnai? Gal todėl, kad pats pavadinimas jau yra įdomus. Be to, ir rungtys tokios, kokios būna pas tikrus galiūnus, tik svoriai kiek mažesni“, – atsakė Renavo bendruomenės pirmininkė Roma Jablonskienė.
Šiemet buvo varžomasi keturiose rungtyse – dvidešimties kilogramų trinkos metimo, penkiolikos kilogramų svarmens išlaikymo pečių aukštyje, „laikrodžio“ sukimo ir „estafetės“ – „lagamino“ nešimo, smėlio maišo nešimo pirmyn ir atgal bei padangos ridenimo.
„Kai kurios rungtys keičiasi – pernai buvome įtraukę mašinos traukimą, šiemet to atsisakėme, jau antrus metus vyko „laikrodžio“ sukimas. Tačiau be tradicinių rungčių, kaip padangos vertimas ir maišų nešiojimas, tikrai neapsieiname. Norėjosi rungtis susieti su kaimo darbais, rengti jas tokias, kurios reikalauja fizinės jėgos“, – dėstė organizatorė.


Taurę išsivežė svečias 

Praėjusį kartą turnyre dalyvavo tik vietos gyventojai, o šiais metais dėl Sedos seniūno Algirdo Grinkevičiaus įsteigtos taurės rungėsi ne tik renaviškiai, bet ir svečiai iš Račalių, Mažeikių ir Akmenės rajono. 
„Žinoma, norėtume, kad dalyvautų tik vietiniai, kita vertus, džiaugiamės, kad yra norinčiųjų pasigalynėti ir leidome pasirodyti visiems. Leidome pasireikšti ir moterims – surengėme joms svarmens išlaikymo rungtį. Džiugu, kad dalyvavo net trys, ir visos buvo apdovanotos paguodos prizais.
Ne pirmą kartą dalyvavo jau dukart šio turnyro nugalėtoju tapęs vietos atstovas Jonas Paulauskas, kuris šį kartą liko ketvirtas. Pernai pirmą ir antrą vietas iškovoję renaviškiai Simonas Klemenis ir Ramūnas Čepys liko atitinkamai penktas ir trečias“, – džiaugėsi saviškių pasiekimais bendruomenės pirmininkė.
Tarp devynių sportininkų šiemet triumfavo Račalių atstovas Žilvinas Balčiauskas, antras liko Donatas Steponavičius.


Lietus šventės nesugadino 

Nors gamta jau ne pirmą kartą lietumi išbando renaviškių kantrybę, tačiau šventės nesugadino – be sporto varžybų, kaip ir praėjusiais metais, bendruomenei koncertavo Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“. 
„Pastangų surengti tokį renginį reikia nemažų, jeigu ne Sedos seniūno ir rėmėjų pagalba, tikrai vieniems nepavyktų jo suorganizuoti.
Gaila, tačiau atrodo, kad galiūnų renginys šiemet buvo paskutinis. Kitais metais planuojame rengti šeimų sporto šventę, kuri nebeatitiks šio pavadinimo. Planuojame, kad ir joje bus bent viena iš šio turnyro rungčių, tačiau labiau orientuosimės į šeimynines sporto rungtis. Tačiau visa tai kol kas tik ateities planai“, – sakė R. Jablonskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto