Tirkšliuose paminėtos partizanų vado gimimo metinės

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

[nggallery id=936 template=caption] Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla drauge su Kristaus Karaliaus bažnyčia ir Kultūros centru minėjo partizanų vado Juozo Vitkaus-Kazimieraičio 116-ąsias gimimo metines.
Minėjime dalyvavo ir partizanų vado giminės – vaikaičiai, tirkšliškiams pasakoję, kokias pamokas jie gavo iš savo senelio.

Veikti įpareigoja vardas

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Klemenienė „Santarvei“ sakė, kad renginį, skirtą J. Vitkaus-Kazimieraičio 116-osioms gimimo metinėms, ruošti paskatino režisierės Agnės Zalanskaitės sukurta kino juosta „Nepaprasta auka“.
„Artėjant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui, prisimenami kovotojai, vyksta įvairūs debatai dėl paminklų, atminimo įamžinimo. Mus veikti įpareigoja mokyklos vardas, juk esame vieno iš didžiavyrių – Juozo Vitkaus-Kazimieraičio – vardo mokykla. Iš ko daugiau galima pasisemti pilietiškumo, sąžiningumo, teisingumo, darbštumo, veiklumo ir dar daug ko, jei ne iš šito žmogaus gyvenimiškos patirties ir jo veiklos, jo nepaprastos aukos Lietuvai?“ – samprotavo I. Klemenienė.

Pašventinta nauja vėliava

Į Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčią renginio dalyviai atėjo, išsirikiavę į šventinę eiseną, skambant būgnams. Šv. Mišias aukojo ir Tirkšlių J. Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos vėliavą pašventino parapijos klebonas Petras Smilgys.
Renginyje dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių 1-osios šaulių kuopos nariai ir jų vadas Pranas Trakinis – miestelio aikštėje šventės dalyviai buvo vaišinami šaulių koše.
Kultūros centro salėje vyko filmo „Nepaprasta auka“, pasakojančio apie kraštiečio partizanų vado veiklą, jo išgyvenimus, atsidavimą savo kraštui ir kovai už jo laisvę, begalinį šeimos ilgesį ir rūpestį dėl jos likimo, pristatymas.

Kalbėjo apie senelį

Režisierė A. Zalanskaitė pakvietė į šventę atvykusius J. Vitkaus-Kazimieraičio vaikaičius – Viliją ir Liną Vitkus pasidalinti mintimis apie senelį. Pokalbio su žiūrovais metu buvo domimasi visos šeimos, jų mamos – partizanų vado žmonos Genutės, likimu.
„Jautriai ir prasmingai nuskambėjo partizanų daina „Palinko liepa šalia kelio“, kurią užtraukė mokiniai, mokytojai, giminės – visa į minėjimą susirinkusi bendruomenė. Esame dėkingi žmonėms, padėjusiems ruošti ir vykdyti renginio programą, susirinkusiems paminėti mums brangaus žmogaus gimimo metinių“, – kalbėjo I. Klemenienė.
Nuotraukos iš mokyklos archyvo

Vytautas MALŪKAS


3 Atsakymai į “Tirkšliuose paminėtos partizanų vado gimimo metinės”

  1. Mnnn parašė:

    Visur miskinius jau sukele ant altoriaus ?O tuos kurie vaikus gyvus degino irgi garbavoja ?Vieni su ruskiai kovojo kiti buvo tiesiog banditai o dabar visi patriotai?

  2. sajudietis parašė:

    Aciu organizatoriams uz puiku rengini Lietuvos patriotams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto