Renovacija per metus pabrango penktadaliu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Daugiabučių renovacijos darbų kaina per metus išaugo apie 20 proc., atskirais atvejais ir iki 30 proc., ir pasiekė 350–400 Lt už kv. m (atskaičius 40 proc. valstybės paramos), rodo naujausi Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenys.

Renovacijos kaina – net iki 600–700 litų už kv. metrą

Analizuojant kainas buvo vertinami daugiabučių renovacijos projektai, numatantys įgyvendinti standartines energiją taupančias priemones – šiltinti sienas ir stogą, keisti langus ir atnaujinti šildymo sistemą.
Numatant papildomas priemones, pavyzdžiui, diegti alternatyvius energijos šaltinius, kolektorinę šildymo ar rekuperacinę sistemą, keisti balkonus ir panašiai, renovacijos kaina gali išaugti iki 600–700 litų už kv. metrą.

Pagrindinės renovacijos brangimo priežastys

Pasak BETA analizės, pagrindinės renovacijos brangimo priežastys – suaktyvėjusi būsto rinka didžiuosiuose miestuose, kvalifikuotų patyrusių statybininkų trūkumas ir padidėjusios daugiabučių atnaujinimo apimtys. BETA teigia, kad dabartinės renovacijos darbų kainos vis dar yra mažesnės už skaičiuojamąjį šalies statybų rinkos kainų vidurkį.
Prieš du mėnesius BETA atliko tyrimą ir palygino investiciniuose planuose numatytas kainas ir realiąsias. Rezultatai parodė, kad renovuojant daugiabučius atskirų rangos darbų ir priemonių kainos yra apie 20 proc. mažesnės už skaičiuojamąjį rinkos kainų vidurkį.

3 Atsakymai į “Renovacija per metus pabrango penktadaliu”

  1. jo parašė:

    Pajuto valdziazmogiai,kaip pasidaryti pinigu?! Nebera pabaigos siam jausmui ?! O kaip gyventi zmonems toliau,ar jiems rupi?? Tiesiog , priverstinai ribojami zmoniu dziaugsmai ir zemiskas gyvenimas! O kie bedarbiu,kiek jaunimo ,kaip jiems gyventi,ponai??

  2. Hm parašė:

    Jolanta, jų sąskaitos ir planai ateinantiems 20 metų atrodo irgi „gražiai“.

  3. Jolanta Čiulpėnaitė parašė:

    Kaip gražiai atrodo naftininkų gatvė nuotraukoje. Pilkų daugiabučių vis mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto