Renovacija priešina kaimynus

Ventos gatvės 31-ojo namo gyventojai nesutaria, ar jiems reikalinga analogų Lietuvoje neturinti termodinaminė šildymo sistema. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiuose renovuojamame Ventos gatvės 31-ajame daugiabutyje norima įdiegti išskirtinę mūsų šalyje termodinaminę šildymo sistemą. Saulės kolektoriais šildomas daugiabutis mūsų mieste būtų pirmasis – jeigu gyventojai sutiks.
Tiekėjų giriama sistema kiršina kaimynus, jie pasidalijo į dvi grupes. Ši priešprieša netrukus gali  persikelti į teismus. Juose savo garbę ir orumą pasiryžę ginti įžeisti gyventojai.  

Ventos gatvės 31-ojo namo renovacija turėjo prasidėti praėjusių metų pavasarį. Tuo rūpintis turėjo UAB „Admituras“, bet šis namas atsisakė administruojančios įmonės paslaugų ir įkūrė namo bendriją.
Bendrija buvo įkurta tam, kad už renovaciją gyventojams tektų mažiau mokėti. Bendrijos pirmininkas Gintaras Meištininkas ryžtingai ėmėsi veiksmų, kai renovacijos kaina ėmė augti, o tiksliau – pabrango vos ne dvigubai.
Kaip „Santarvei“ sakė G. Meištininkas, kainą sukėlė tai, kad daugumos gyventojų sprendimu buvo nutarta susidėti ne plastikinius, o medinius langus. Be to, pabrango medžiagos ir darbai.
Bet pagrindinis gyventojų konfliktas kilo dėl saulės energijos ir termodinaminės šildymo sistemos, kurios preliminari kaina yra aštuoni šimtai tūkstančių litų. Ši sistema nėra plačiai naudojama Lietuvoje. O jeigu ji būtų įdiegta Mažeikiuose, tai būtų išskirtinis atvejis mūsų šalyje – tokia sistema būtų pirmoji daugiabučiame name su tokia didele gyvenamojo ploto kvadratūra.
Kaimynai pradėjo kaltinti vieni kitus būtais ir nebūtais dalykais. Žmonės, kurie yra prieš tokią brangią renovaciją, buvo pavadinti „grupuote“. Namo bendrijos pirmininkas buvo apibūdinamas irgi ne pačiais švelniausiais žodžiais. Įžeisti žmonės gintis ketina teismuose.

Plačiau šio namo renovacijos tema – „Santarvės“ laikraštyje.

19 Atsakymų į “Renovacija priešina kaimynus”

 1. nuskriaustas parašė:

  gyvenu sitame name ir man jau baisu darosi :(((
  mano pusantro kambario buto kaina rinkoje apie 25 tukst litu, o uz renovacija reikes per 20 metu sumoket virs 37 tukst litu ! tai kur teisybe zmones??? kodel as dabar turiu moket sitokias sumas, nes 50 proc nemo dunduku sutiko su renovacijos salygom??? visiskai puoliau i nevilti…

 2. kažkas parašė:

  klausė „Tai ką MES renovuojame?“ Mano klausimas “ kodėl sutinkate renovuoti“?

 3. pas parašė:

  mus gerų naujienų nėra. Atrodo, kad gyvenam kažin kur- viskas blogai ir blogai, dejuojam, dejuojam. Tą ne taip padarė, su tuo nepasitarė, už mus nusprendė, mes atsakomybės nenorim prisiimti- tai kas ko nori ??? Ne veltui Bažnyčioj po mišių RAMYBĖS palinkima!!!!!!!!!!!-dūšios Ramybės!!!! bet daugumo nežino kas tai yra. (TV nebežiūriu, Santarvės irgi nebeskaitysiu- nusibodo pilki, dejuojantys pranešimai)

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Žengti į mokslo naujoves reikia pradedant statyti naujus daugiabučius,bet ne ant nukriošusių pamatų,iš kur jau byra iš plytų smėlis diegti naujoves… Darbininkai gręžė laukutine Vileišio 3 namo sienas,o iš plytų byra smėlis,grąžtas ėjo į smėlį.. bet toliau renovacija tęsėsi… Tai ką mes renovuojame?Kiek dar laikys pamatai namą su naujais sunkiasvoriais balkonais? Sakyčiau darosi nebesaugu! Bet ar kam rūpi,tiems kas sumanė renovacijas? Viskas,iki pirmos nelaimės..

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Daugelį namų griauti reikia,bet ne lipdyti.. senienas. Bet matyt kažkam tai nesibaigiantis pajamų šaltinis tos daugiabučių renovacijos! Tik įdomu,kur nusėda tokios didžiulės sumos? ;-) žmonės stumiami ilgalaikėm skom į Bankus. Darbo vietas pirma kurkite,ponuliai,kad galėtų žmonės dirbti ir galėtų iš uždirbtų pinigų mokėtis,bet ne iš Banko skolinamų. Kas tas gudruolis mulkina žmones? Vieningumo truksta žmonėms išaiškinti visą šitą reikalą! Kiek tai tęsis?

 6. renovuotas parašė:

  Kažkokie kosmonautai tame name gyvena – saulės kolektoriai, mediniai langai. Kas jums po 5 metų tuos langus perdažys 5-e aukšte? Už savo pinigus įsigysite problemą

 7. gyventojas parašė:

  Už renovaciją bankui mokėsit 20 metų, o namą vėl reikės remontuoti po 10 metų. Skaičiuokit kaip išgyvensit,namas turi būti pastoviai prižiūrimas,tvarkomas. Juk nuosavų namų šeimininkai taip ir elgiasi. Jums neišmokėjus skolos bankui vėl reikės pinigų namo priežiūrai- remontui

 8. vietinis parašė:

  visai nori nuskurdinti zmones, zmones vos isgyvena is savo nedideliu algu ar pensiju, o cia sitokios nesamoningos sumos, kurios virsija realias butu kainas

 9. ekonomika parašė:

  kad atsipirktu renovacija, pvz 20 000
  reikia per menesi sutaupyti (laimeti) 200litu nuo sildymo
  ir taip sutaupineti 100menesiu
  ty minimum 12 metu
  bet juk 200litu nesutaupysi (sildytis nebus nemokama),geriausiu atveju puse tiek, tada jau24 metai gaunasi

  o ir 20 000 buvusiu litu uztekdavo ne visiems renovatoriams. absurdas.
  ubagams neapsimoka, o turtingi gali sau ta leist, bet jie turbut butuos negyvena :)

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Būtent , dauguma namo gyventoju balsavo už , ir visu jus į teismą nepaduosit :) reikėtu siek tiek daugiau pagarbos vieni kitiems , išklausyti kas yra sakoma iki galo o ne pult akis draskyti . Nėra viskas taip blogai kaip čia rašoma namas turi tikrai gera pirmininką nemanau kad kuris kitas butu tiek padaręs . Čia yra bobučių neturėjimas ką veikti :) Problemas reikia spręsti savam rate o ne nešioti melagingas paskalas ir juokinti žmones !!!!

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  ta renovacija tikras pinigu plovimas.

 12. Bugis parašė:

  Juk dauguma namo gyventojų pritarė šiam namo renovacijos projektui. Tai reiškia kad pagal įstatymus sprendimas yra priimtas ir neskudžiamas. Tai kokiam debilui reikia būti ,kad vėl kelti antiistatimiškas problemas bei trukdyti namo atnaujinimo procesui?

 13. klaunai parašė:

  pirma užbaikite avarinį žemaitijos 15, o tada svaikite apie kosmines tehnologijas.

 14. As parašė:

  Pritariu pirmajam komentarui, vargsta ir musu namas renovuojamas CCM.
  Idomu ar nors viena objekta pabaigs tvarkingai iki galo?

 15. m parašė:

  o norint renovuot nama zmonems reiketu gerokai pagalvot.jeigu to imtusi CCM baltic tai gero nelauk.ten vienas principas,kuo mazesnem darbo ir medziagu kainom daryt o tai reiskia nei kokybes nei efektyvumo nelaukit.jie nesistengia renovuot o kaip dabar madinga sakyt,isissavina pinigus.o visokios kontroliuojancios organizacijos net neprivercia istaisyt klaidu ar nesamoningu sprendimu.dirbantiems tuose objektuose pastoviai neismokami pinigai is to pasekoje kas menuo keiciasi subrangovai ar darbuotojai.terminai jau senai praejo o darbu galo nematyt.blogumas tas,kad sitokius darbus apsiima daryt siaip laikinai susiburusi saika,tarpininkaujant vietinei valdziai.jeigu pastebejot,mazeikiuose nebedirba neviena vietine imone ir is kitur cia neranda vietos,bet sita imone suemusi dauguma objektu,kuriu nepajegi padaryt,tame tarpe ir mazeikiu kulturos namai.

 16. Sigute parašė:

  Na taip,termodinamine ant stogo,o vamzdynams neliko pinigu,o tai“ zingsnis i ateiti“ ..

 17. X parašė:

  Gyvenu renovuotame name. :) Nei naudos, nei vertės… Milžiniški pinigai sumokėti kaip į šikną

 18. Jonė parašė:

  Jeigu norit nušiurusiam name gyvent, tai ir gyvenkit. Daugiau mokesčių valstybei už šildymą atnešit.

 19. V.R. parašė:

  Geri plastikiniai langai lygus mediniams.Mielieji,tai ateities sildymas.Zenkite zingsnius kartu su mokslo naujovemis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto