Renovacijos brokas – gyventojų rūpestis?

Statybų priežiūros inspektorių teigimu, nėra ne vieno renovuojamo daugiabučio, kuriame darbai būtų atliekami pažeidžiant teisės aktus. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Jau treji metai praėjo nuo tol, kai mieste buvo renovuoti pirmieji daugiabučiai namai, tačiau rangos darbus atlikusioms įmonėms tenka ne kartą grįžti ir taisyti savo darbo broką.
Gyventojai įsitikinę, kad dėl to kalti nekvalifikuoti ir alkoholio darbo metu nevengiantys statybininkai. Tačiau renovaciją atliekančios įmonės tvirtina, kad brokas galimas bet kokiame darbe – svarbu jį ištaisyti, nors tai atsieina gana brangiai.


Surašė skundus 

Laisvės g. 27-asis namas – vienas iš tų, kurio gyventojai parašė jau ne vieną skundą renovaciją prižiūrinčiai įmonei. Jie piktinasi ne tik dėl nekokybiškai atliktų renovacijos darbų, bet ir dėl to, kad nesiskubinama taisyti broko.  
Gyventojus piktina ir tai, kad į jų prašymus ir skundus nėra reaguojama.
Vieną iš paskutinių raštų su parašais Laisvės g. 27-ojo namo gyventojai jį administruojančiai įmonei UAB „Admituras“ įteikė dar rugsėjo 17-ąją.
Rangos darbus atlikusios bendrovės darbuotojo vizito buvo sulaukta tik po mėnesio. Apžiūrėjęs gyventojų nurodytą broką jis pažadėjo per savaitę viską sutvarkyti, tačiau savaitei įpusėjus jokie remonto darbai nebuvo pradėti.

Apie atnaujinamuose namuose nekokybiškai atliekamus darbus, rangovų priežiūros ir jų palikto broko taisymo problemas skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

14 Atsakymų į “Renovacijos brokas – gyventojų rūpestis?”

 1. as parašė:

  bardakas

 2. gigi parašė:

  Balkonai na is isores tikrai neblogi, musu nama viena is pirmuju renovavo Sodu 10 . Bet tai kad nebutu akvariumas gal uzsitamsinkite su plievele? :D argi taip sunku prikibint ja?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Mano nuomone,jeigu matome padaryta broka,galime nepriimti darbu ir nepasirasyti! Tiesiog viska uzfiksuoti filmuojant ar fotografuojant.Tegul taiso broka,kol laikas,kol dar dirba statybininkai.Veliau,saukstai po pietu bus… Esame nepatenkinti naujais balkonais,kuriuos mums idejo,tiesiog,jie nesaugus ir esame visiems ,kaip ant delno, stikliniame akvariume. Stipriau pajudinus,jie juda su visu karkasu. Kodel nebuvo tartasi su renovuojamo namo gyventojais? Vieniems balkonai tikrai grazus ir saugus,uzdaresni,net yra kabyklos gelems padarytos o Vileisio 3-me butent pastarieji… Esame labai apgauti!

 4. ŽURNALISTAI parašė:

  Jūs pakalbinkit renovuotų namų gyventojus, o ne Admituro, MBŪ ar savivaldybės darbuotojus. Pažiūrėkit, kaip dirba statybininkai. Ką jie perka parduotuvėje (alų, vyną ir kortas). Tada galėsit parašyti tikrovišką, aktualų straipsnį.

 5. nn parašė:

  Na ir radote su kuo susidėti, su Mažeikių Varduva,todėl ir turite problemų.

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Mūsų rajono daugiabutis gyvenamasis namas, adresu Gamyklos g. 3 ( Rangovas – ,,Mažeikių Varduva‘‘ ), ko gero, pirmauja ne tik pateiktų skundų skaičiumi dėl renovacijos broko , bet ir renovacijos išlaidomis. Renovacijos metu, šiame name buvo atlikta ir šilumos punkto modernizacija, kurios metu buvo pastatytas gaminys …. be techninio paso . Aišku , gal ir yra to gaminio techninis pasas kokio nors verslininko stalčiuje ar kitoje vietoje , tačiau patikrinimų metu jis nebvo pateiktas. Gal būt toks darbas ir ,,veža‘‘ verslininkus ,kai gali savo sandėliukus apsivalyti nuo senų gaminių ir statybinių medžiagų, o dabar vykdoma namų renovacija ir šilumos punktų modernizacija, tam tikslui yra pats geriausias momentas.

 7. Daiva Šideikienė parašė:

  Namų renovacija plius šilumos punktų modernizacija – tai tik nedidelis verslininnkų siekis prisidėti prie ,,gerų‘‘ permainų Mažeikiuose. 2001 – 2010 m.laikotarpiui dėl 50 daugiabučių namų šilumos punktų modernizacijos buvo pasirašyta dvišalė sutartis tarp savivaldybės kontroliuojamų įmonių UAB ,,Mažeikių šilumos tinklai‘‘ ir UAB ,,Tavo pastogė‘‘. Šios sutarties vykdymą geriausiai atspindi gyvenamasis namas Naftininkų g. 30, Šio namo šilumos punkto modernizcija buvo atlikta anksčiau nei buvo parengtas techninis projektas, vienas aktas – pažyma suklastota, dėl to buvo iškelta baudžiamiji byla , kita – , pasak teisėsaugos pareigūnų , su ,,technine klaida‘‘ Aišku, prokuratūra nustatė, jog ,, techninę klaidą‘ (pa)darė savo srities specialistas Povilas Stankevičius , todėl prokuratūrai netikėti savo srities specialistu ( P. Stankevičiumi ) ,kad tai ,,techninė klaida‘‘ nebuvo pagrindo. Šiaulių regiono VEI specialistai netaisė P.Stankevičiaus padarytos ,,techninės klaidos‘‘, tačiau pasidomėjus kokia tvarka yra Vilniuje dėl techninių klaidų taisymo išduotoje akte – pažymoje, energetikos inspektorius pareiškė ,jog nėra jokių problemų, tik patikino, kad pirmiausia turi atvykti į gyvenamąjį namą ir patikrinti naujai modernizuotą šilumos punktą .
  2011 m. Mažeikių raj. savivaldybės valdininkai aiškino , jog UAB ,,Tavo pastogė‘‘ šilumos mazgus ( katilus) daliai namų 2006-2007m. pirko vadovaudamiesi Viešųjų pirkimu įstatymu , supaprastintu būdu, o 2012 m. rugpjūčio mėn. Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Ž.Plytnikas, nurodė ,jog jų informacinėje sistemoje visai nėra informacijos apie UAB,,Tavo pastogė‘‘viešųjų pirkimų vykdymą 2000-2011m. laikotarpyje, t.y. minėta organizacija nėra užsiregistravusi CVP IS kaip perkančioji organizacija, taip pat nėra teikusi nei skelbimų apie viešuosius pirkimus, nei viešųjų pirkimų procedūrų , nei viešųjų pirkimų ( metinių) ataskaitų.
  Kai ATSAKOMYBĖS NULIS, o NEBAUDŽIAMUMAS KLESTI tada toks verslas mūsų verslininkams yra pati geriausia varomiji jėga. Ir buvęs vicemeras Kęstutis Bartkevičius prisipažino, kad jam gera dirbti, kai darbas „veža“ ir socialdemokratė Laima Nagienė džiaugiasi: ,, Mažeikiai kur kas gražesni, labiau atsinaujinę‘‘ Įvairių institucijų valdininkai aiškina, jog valstybės ( o ta ,,valstybė – vagis ant vagies‘‘ – V.Cinauskas) tikslas yra sumažinti gyventojų šildymo išlaidas. Įdomu , per kokį laikotarpį atsipirks gyventojų ( + valstybės ) investicijos į senus, tarybinių laikų gyvenamuosius namus dėl šildymo išlaidų sumažinimo, kai taip brangsta dujos ir kasmet kyla UAB ,,Mažeikių šilumos tinklų‘‘ šilumos kainos dedamoji dalis.

 8. Mažeikių Renovacijos Ypatumai parašė:

  1 jauniausias dirba
  3 rūko
  50 mato

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Ryt nueikite prie bet kokio renovuojamo namo. Dauguma statybininkų pavakarėje girti kaip maišai. Be gyventojų to niekas nemato.Kur daugiau ras asilų,ariančių už minimumą? Nereikia būti genijumi,kad paskaičiuoti m/2 kainą imamą iš gyventojų ir duodamą tiems darbiniams asilams už darbą. Normalus žmogus tikrai neis vergauti supistiems išnaudotojams už centus. O kur alkoholikai,ten brokai. Kol koks mėlynsnapis nenukris girtas nuo pastolių, niekas ir nepasikes.

 10. klausimėliui parašė:

  tik nereikia lia lia. Papigiai nieks nedaro. Tas nereiškia, kad gyventojai mokėjo tik 15 proc., rangavai irgi tegavo 15 proc.. Mausto tuos gyventojus kaip tik nori. Yra daugiabutis, kur pabaigę darbus liepia gyventojams keisti techninį projektą, nes tiek prisidirbo, kad namo niekaip nesugeba bepriduoti. Darė kas buvo patogu, visokias senienas sukišo renovuodami, o dabar nori iš gyventojų durnius padaryt. Aišku, kelintas skaitė tą techninį projektą ar žiūrėjo kitus dokumentus. Dabar dar nieko, bet kas čia dėsis po kokių 4-5 metų, va tada tai bus linksma…

 11. Klausimėlis parašė:

  ko čia stenat ant tų statybininkų- zimagorų,nenorit ir nedarykit tų renovacijų,nervus sutaupysit ir pinigus.gerų statybininkų Lietuvoje nėra ir nebebus,nes visi nori renovacijos papigiai,o dirbti papigiai gali tik niekur nepritapę.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Bet kas dėsis, kai bus pradėtas antras renovacijos etapas –
  tai 85 namai !!!!!!
  KAIKAS RAJONE GAVO prizus UZTAI, KAD SUGEBEJO ZMONES IšD……….
  gyventojai ne visi yra patys pasirašę kad sutinka, bet paraiškos priimtos kaip teisingos arba
  yra net ir tokiu prašymų iš pirmo etapo su 15 procentu renovacijos kaina nepatekę į šį etapą gyventojų parašai buvo pridėti prie antrojo etapo su 60 procentu apmokejimu .
  Žmonės bus nustekenti, kaip jie išsimokės tokius pinigus ,
  o darbai kaip matosi atliekami bet kaip, firmos dariusios darbus greičiausiai bankrutuos…
  liks žmonės be savo namu – paskolos zmoniu vardu bus paimtos is banku.
  o BaNKAI NEJUOKAUS – I TEISMA IR…..

 13. rado atpirkimo ožį parašė:

  Ant ko daugiau nurašysi, jei ne ant to vargšo gyventojo, kuris galbūt apie statybos reikalus nusimano kaip kiaulė apie debesis. labai paranku projektuotojui – toks gyventojas, labai paranku vykdytojui. valioooo Už broką atsakingų nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto