Respublikiniame „Tramtatulio“ konkurse – gausus būrys mažeikiškių

Algirdo VILKO nuotr.

Po Telšiuose vykusio Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ regioninio turo komisija nusprendė, kad jo respublikiniame ture iš Mažeikių dalyvaus atlikėjai iš lopšelio-darželio „Buratinas“, vaikų folkloro ansamblių „Alksniokaa“ bei „Rėmoliokaa“.
Tai viena gausiausių atlikėjų komandų.

Atlikėjai iš dešimties rajonų

Regioniniame konkurse Telšiuose varžėsi dalyviai iš Skuodo, Plungės, Šiaulių, Kelmės, Naujosios Akmenės, Telšių, Šilalės, Raseinių ir Tauragės – komisija, sudaryta iš Lietuvos liaudies kultūros centro specialistų, į respublikinį turą atrinko vaikus iš 60 pasirodymų.
Savivaldybės kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė pasakojo, kad iš Mažeikių rajono į šį turą taip pat vyko gausus būrys atlikėjų – tai vietinio turo nugalėtojai: vaikų folkloro ansamblių „Alksniokaa“, „Rėmoliokaa“, lopšelių-darželių ,,Buratinas“ ir ,,Žilvitis“ atstovai.

Darželinukė – pirmą kartą

Iš visų šiame „Tramtatulio“ ture pasirodžiusių konkursantų į respublikinį konkurso turą, balandžio 18–19 dienomis vyksiantį Kaune, komisija atrinko 22 Žemaitijos regiono atlikėjus.
„Daugiausiai atlikėjų atrinkta iš Telšių ir Mažeikių, kiek mums teko matyti, gana stipri buvo Plungės atlikėjų komanda. Džiaugiamės, kad į respublikinį turą iš mūsų miesto pirmą kartą pateko lopšelio-darželio atstovė – tai septynmetė pasakotoja Ieva Šlutaitė iš „Buratino“. Ją parengė mokytoja Audronė Mėmgaudienė“, – kalbėjo J. Kaleckienė.

Daug atlikėjų iš „Rėmoliokų“

Į konkurso „Tramtatulis“ respublikinį turą šiemet taip pat vyks vaikų folkloro ansamblio „Alksniokaa“, vadovaujamo Dainoros Petrikienės, bandonininkas Jonas Šopa bei būrys Sedos kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Rėmoliokaa“, kuriam vadovauja mokytoja Gražina Vainutienė, atlikėjų: lūpine armonikėle grojantis Egidijus Vainutis, taip pat šio ansamblio intstrumentinė grupė – Gabrielė Griškėnaitė, E. Vainutis, Žygimantas Danauskis bei Tomas Kleinauskas. G. Griškėnaitė dar pasirodys ir kaip dainininkė bei smuikininkė – grojant šiuo instrumentu ją konsultavo mokytoja Rima Bomblauskienė.
Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatų koncertas vyks birželio 7 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto