Restauruojama skulptūra ieško savo vietos

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Skulptorius Paulius Daujotas su kolegomis paskutinėmis metų dienomis užsiėmė kažkada Mažeikiuose stovėjusios ir prieš keliasdešimt metų iš visuomenės akiračio dingusios skulptūros restauracija – ją norima pagal galimybes visiškai atstatyti ir grąžinti miestui.
Apie šią skulptūrą laukiama bet kokios informacijos.

Ši kelių metrų marmurinė modernistinė skulptūra rasta viename Mažeikių šiukšlyne. Daugelis mažeikiškių ją prisimena dėl neįprastos išvaizdos ir tamsaus marmuro su rusvos spalvos priemaišomis.
Skulptorius P. Daujotas teigė, kad šis meno kūrinys yra gana vertingas, tad tikrai verta jį restauruoti ir grąžinti į vietą ar parinkti kitą tinkamą vietą. Ieškoma informacijos, kas galėtų būti jos autorius – vienoje skulptūros vietų iškaltas kleimas – „AK 83“.
„Teks įdėti nemažai darbo, kol skulptūra bus maksimaliai restauruota – prie jo dirbame keliese. Turime ir dar vieną prašymą – gal kas iš mažeikiškių tiksliai prisimena, kurioje vietoje skulptūra yra stovėjusi, gal turi net tai užfiksavusią nuotrauką ar daugiau informacijos apie ją?“ – klausimų pažėrė P. Daujotas.
Bet kokios informacijos apie šią skulptūrą P. Daujotas laukia telefonu 8 610 22 962.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

7 Atsakymai į “Restauruojama skulptūra ieško savo vietos”

 1. apas parašė:

  Prisimenu tą skulptūrą,tik neprisimenu kur stovėjo,nes esu ne jaunas ir veikia sklerozė.Pastatyti galima mikrorajono parkelyje ir ten, surinkus visus apdaužytus paminklus,sukurti muziejų.

 2. jonas parašė:

  Saunulis vaikinas restoravo skulptura , kuri papuos musu miesta, o kur pastatyti atsiras vietos, kad ju butu daugiau

 3. Nežinukas? parašė:

  Pirma skulptūra ,paskui vieta? Keista?

 4. Mažeikiškė parašė:

  Mikrorajono parkelyje stovi varnos skulptūra, tik… be snapo….

 5. įdomu parašė:

  man taip pat kažkodėl atrodo, kad ji buvo prie Rasos parduotuvės. Gal dar kas prisimena?

 6. to et co parašė:

  Ar čia ne ta skulptūra kuri stovėjo prie buvusios „Rasos“ parduotuvės dabar buolingo? Beje daugiau pasižvalgius pamatytume kiek nemažai skulptūrų dingo iš miesto

 7. smalsus parašė:

  Beje,kur yra dingusi Sodų parkelio fontane (buvo kažkada toks) stovėjusi berniuko skulptūra? Pabandysiu atspėti-stovi kokio savivaldybėje sėdinčio vagies kieme,ar sodyboje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto