Režisierė ir aktorė – apie save, žiūrovus bei istorijos paraleles

Eglė Jackaitė. Viktorijos Vaisvilaitės nuotr.

Lygiai po savaitės Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje įvyks pirmoji šiemet mažeikiškių aktorių premjera. Spektaklį „Žalčių karalienė“ pagal Vytauto V. Landsbergio mitologinę pokario pasaką drauge kuria Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė, Skrajojamojo teatro aktoriai ir režisierė Airida Lementauskienė. Spektaklis bus skirtas partizaninio karo Lietuvoje pradžios 80-mečiui paminėti.

});

Apie „Žalčių karalienę“ kaip meilės ir pasiaukojimo istoriją, kūrybinius procesus, drąsą eksperimentuoti ir iš scenos į gyvenimą išsinešamas pamokas papasakojo režisierė A. Lementauskienė ir pagrindinį vaidmenį atliksianti E. Jackaitė.

– Spektaklio, filmo kūrimas kartais palyginamas su kūdikio gimimu. Kas inicijavo spektaklį „Žalčių karalienė“, koks jis – šio spektaklio gimimas? Kas buvo tas pagrindinis akstinas imtis pokario temos?

A. Lementauskienė: Eglė yra iniciatorė, ji mane pakvietė kurti ką nors kartu kaip pusseserėms, kurių viena – profesionali aktorė, kita...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto