Riedlentininkų aikštelėje – ekstremali situacija

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Niekas nenori prisiimti atsakomybės dėl „Skate“ parke tykančių pavojų.

Prieš šešerius metus Mažeikiuose pastatyto riedlentininkų, riedutininkų ir BMX dviračių aikštyno likimas šiuo metu neaiškus. Jo savininkas – viešoji įstaiga „Mažeikių sporto centras“ bankrutavo.

Į prastą vadinamojo „Skate“ parko būklę savivaldos atstovų, žiniasklaidos dėmesį bando atkreipti visuomenė, tačiau iki šiol – nesėkmingai. Panašu, jog jį prižiūrėti nėra kam, o tie, kuriuos tai padaryti įpareigoja įstatymas, atsakomybės kratosi.

Šešerių metų istorija

Riedlenčių, riedučių, BMX (akrobatiniams triukams atlikti skirtų lengvos konstrukcijos dviračių) aikštynas oficialiai atidarytas 2009-ųjų balandį.
Anuomet objektas buvo vadinamas didžiausiu Lietuvoje. 540 kvadratinių metrų ploto aikštynas, kurio figūrų aukštis siekia 3 metrus, buvo bendras AB „ORLEN Lietuva“, Mažeikių rajono savivaldybės bei VšĮ „Mažeikių sporto centras“ projektas.
Riedutininkų parko aikštelei įrengti 2009-aisiais bendrovė „Orlen Lietuva“ buvo skyrusi 250 tūkstančių litų po to, kai buvo pasirašyta paramos sutartis su „Mažeikių sporto centru“.
Dar prieš kelerius metus šiame aikštyne vyko riedlentininkų, riedutininkų ir BMX dviratininkų turnyrai, buvo siekiama mieste populiarinti ekstremalų sportą.
Dabar, po šešerių metų, kai vyksta VšĮ „Mažeikių sporto centro“ bankroto procesai, o vaikų ir jaunimo aktyviai naudojamas statinys vis labiau dėvisi, panašu, kad nebėra kam pasirūpinti jo priežiūra.

Visuomenė skelbia pavojų

Į „Santarvės“ redakciją kreipėsi mažeikiškė, kurios anūkas ir kiti miesto vaikai laisvalaikį leidžia riedutininkų, riedlentininkų ir BMX dviračių aikštelėje arba kitaip, jaunimo vadinamame „Skate“ parke. Moters teigimu, šio statinio būklė dabar tokia, kad tik laiko klausimas, kada įvyks nelaimingas atsitikimas, kurio metu nukentės koks vaikas.
Apie tai, kad riedutininkų parko būklė apverktina ir būtina kažką daryti, Mažeikių rajono savivaldybei signalus siuntė bei atkreipti dėmesį į esamą situaciją bandė ir patys ten besilankantys jaunuoliai. Tuo tikslu dar gegužės 23 d. oficialioje savivaldybės „Facebook“ paskyroje riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių sporto entuziastai patalpino žinutę. Joje rašyta: „Norėčiau su jumis pasidalinti dabartine „Skate“ parko būkle. Dėl to jau buvo kreiptasi į mero patarėją Giedrių Petrulevičių. Ponas buvo atvykęs į „Skate“ parką, skylės buvo išmatuotos ir buvo žadėta jas sutvarkyti, tačiau per mėnesį laiko jokie tvarkymo darbai nebuvo pradėti. Žodžiu, parkas toliau pūva ir griūva. Skylės ekstremalams ne tik kelia grėsmę susižaloti, bet ir trukdo mokytis naujų triukų bei juos tobulinti“.

„Santarvė“ aiškinosi: kas turėtų pasirūpinti „Skate“ parku ir koks jo likimas. 
Apie tai plačiau – antradienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Riedlentininkų aikštelėje – ekstremali situacija”

 1. ... parašė:

  Senjoras. Prie ko čia apranga jei šnekama visai ne apie tai? Jei jūs neturite pinigų ir jums nepatinka kaip jaunimais šiais laikais rengiasi tai jūsų ir bėda. Jau XXI a. Apranga kitokia. Jei jūs dar gyvenat caro laikuose tai nereiškia kad ir kiti turi atrodyt kaip jūs norit ir kaip jums patinka.

 2. Senjoras parašė:

  Nu ir nereikia tos riedlenčių aikštelės. Susirenka visokie piemenys ir rėkauja. O jūs dar pasižiūrėkit kaip jie apsirengę. Tėvai per didelius drabužius perka. Baisus tas šiuolaikinis jaunimas.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Nemanau, kad toks miestas jei galima taip pavadint užsiims šituo objektu. Čia tiek kritikų, patys laužo ir panašiai. Taip yra todėl kad priežiūros nulis tie kas ten nevažinėja daro ką nori laužo ir niekas jiem Nieko nesako. Kam lauzyt tiem kas ten važinėja? Patys bandė uzsidet plokštes ant skiliu ir kur jos dingo? Tiek skundėsi kad jaunimas plyteles nudauzo, bet jei niekas neužsiima tvarkymu tai kur tobulet? Nū žodžiu tokiam mieste kaip Mažeikiai nemanau kad galima konors išvis tikėtis. Pinigų davė daug, o jie nuplaukė į kišenes kažkam.

 4. Mažeikietis parašė:

  Manau daug geriau yra protingai leisti laisvalaikį save tobulinant nei trint šaligatvius jaunimui. Šis riedutininkų parkas yra prieš 6 metus pastatytas ir aš dažnai matau ,kad jis yra aktyviai lankomas jaunimo ir kaip matot parkas yra iš medienos tai logiška ,kad kai per lietų jis prisigeria vandens ir papračiausiai pūva todėl nemanau ,kad reikia kaltinti vien tik jaunimo, Kiek pats mačiau pats jaunimas buvo užsidėję įvairiausių plokščių ant tų skilių tai negalėčiau pritarti kitų nuomonei kad jaunimas šio parko nesaugo.

 5. Iksius parašė:

  Aš dar prieš atidarymą sakiau, kad iš šio šūdino projekto netrukus bus šlamštas, nes pats jaunimas viską išlaužys. Taip ir nutiko… nereikia nieko restauruoti ir remontuoti. Pinigai bus sukišti į subinę. Tegul tėvai susimeta arba patys ieško sponsoriaus, kuris padengtų šio niekinio projekto atrestauravimą. Daugiau jaunimui nereikia. Kiek pareklių jaunimui suremontuota, ar nors vienas sveikas yra? NĖRA. Tad nebekiškite pinigų į balą

 6. AB parašė:

  Skaičiau šitą straipsnį popieriniame variante ir ten buvo įdėta Balčiūno nuotrauka, o po ja parašyta, kad reikia priežiūros ar, kad jos trūksta (jis manau turėjo omenyje, kad savivaldybė neprižiūri). Pirmiausia Balčiūnai savo pastatą susitvarkyk Laisvės gatvėje, aišku jeigu jis dar tau priklauso, o po to kritikuok.

 7. aciu parašė:

  šeip ši skile jau buvo apie metus ir tik dabar parupo nu tai nesuprantu kodel reikejo uzdaryti ir kr dabar vazineti jeigu neklauset raideriu koki statyti o pasiulo kaskoks uzsenietis ir iskarto klausot kaskokius betoninius sudus ir pirmas komentatoriau mes vertinam jy tik niekas nesugeba atrestauroti tavo smegenine nuline

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai tegul jaunimas pats susimeta ir susitvarko, gal tada labiau vertins ką turi. Dabar jaunimas tik reikalauti sugeba, o pačių iniciatyva nulinė.

 9. Kur prapuolė pinigai parašė:

  „Orlen Lietuva“ buvo skyrusi 250 tūkstančių litų po to, kai buvo pasirašyta paramos sutartis su „Mažeikių sporto centru“. Nejaugi tas laužynas tiek kainavo, įdomu kur visos lėšos nukeliavo, į kieno kišenę. Aferistai jau bankrutavo………

 10. Komentatorius parašė:

  Buvo pažadėta. Raudonieji komunistai sugeba tik juosteles perkirpti ir pasišypsoti. O daugiau – ne jų reikalas. Nenorėčiau, bet jei kažkas susilaužys koją/ranką/stuburą, suslikai pasakos, kad patys kalti buvo, jog ėjo ir bandė ne trinti šaligatvius, nusikalsti, o tobulėti ir kažką išmokti.

 11. Mazeikietis parašė:

  gaila bet mazeikiu jaunimas prie tokios parko bukles labai prisidejo, nuo pat pradziu parka derge, po to prasidejo ir lentu lauzymai. tiesiog negerbia ir nesaugo tai ka turi.. o ir siaip siulyciau nakty policijos ekipazui ten apsilankyt, nes megstama vieta girtuokliaut i dergt viska, tu paciu kurie ten vazineja..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto