Riedlentininkų parke – padėtis be išeities

Jaunieji mažeikiškiai apgailestauja, kad jų pamėgtas aikštynas vis labiau griūva. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šalia Juodpelkio parko prieš septynerius metus pastatytas riedlenčių, riedučių ir BMX dviračių aikštynas kadaise vadintas ir vienu didžiausių, ir vienu moderniausių visoje Lietuvoje.
Dabar jis pretenduoja nebent į pavojingiausio statinio, grasinančio ten besilankantiems vaikams ir paaugliams įvairiomis traumomis, statusą.

Sulaukta reakcijos

Intensyviai naudojamas aikštynas, nesant principingo jį prižiūrinčio šeimininko, nusidėvėjo.
Daugiau nei prieš metus „Santarvė“ aiškinosi, koks bus tolesnis vadinamojo „Skate parko“ likimas. Tuomet temą straipsniui padiktavo aikštyne įvykusi nelaimė – traumą patyrė ten laiką leidęs paauglys.
Po to, kai viešumoje pasirodė publikacija, buvo bandoma imtis šiokių tokių veiksmų. Aikštelė buvo aptverta palaikėmis „Stop“ juostomis, ant parką juosiančios tvoros fragmentų pakabinti įspėjamieji ženklai apie tai, kad lankytis jame draudžiama.
Grubiomis medienos plokštėmis buvo užkaltos ir aikštyno dangoje žiojėjusios didžiosios skylės.

Sunerimę dėl saugumo

Praėjus daugiau nei metams nuo tada, kai buvo imtasi tokių neilgalaikių priemonių, nepilnamečius vaikus auginančioms mamoms vėl neramu dėl jų vaikų – riedlentininkų, riedutininkų, dviratininkų –  saugumo.
„Rašau sunerimusių mamų vardu. Džiaugėmės, kai Juodpelkio parke vaikams ir jaunimui buvo įrengtas „Skate parkas“. Tačiau dabar, kai ši vaikų pamėgta vieta yra tokios prastos būklės, neliko jokio džiaugsmo. Greta esančių daugiabučių gyventojai mato, kaip dažnai čia kviečiami medikai. Nuolatiniai kojų nubrozdinimai, besikartojančios traumos visoms kelia nerimą. Vaikai, rizikuodami susižeisti, ir toliau joje važinėjasi.
Žinodamos, kad bankroto bylos gali tęstis labai ilgai, prašome valdžios atstovų atkreipti dėmesį į avarinę šios aikštelės būklę“, – laiške redakcijai parašė prisistatyti nenorėjusi „Santarvės“ skaitytoja.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Riedlentininkų parke – padėtis be išeities”

 1. Rider4life xd parašė:

  Ride or die

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  As kaip zmogus kuris vazineja bmx dviraciu galiu pasakyt. Kad kai buvo naujas parkas daugelis oradejo dometis siuo sportu. Bet dabar kai jis yra tas skateparkas toks suluzes,supuves net nebeturiu noro i ji vaziuot trenitruotis/progresuoti. Nes yra didele tikimybe susisaloti. Sio skateparko tikrai nebeimanoma sutvarkyti. Reikia naujo!!! Tai gal susimastykiy ir pagalvokit apie jaunima kurie nori uzsiimti ekstremalii sportu. Nes per duobes ir skyles nesiskaito ekstremalu.

 3. Vaidas parašė:

  Sedi valdiskose vietose ir augina uzpakalius. Geda. Kai sis parkas buvo naujas, tai vaiku buvo pilna. Iri butu ju, jei sutvarkytu si arba pastatytu nauja. Kur tas, kur uz spora atsakingas. Tikriausiai savo baltus marskinius lyginasi ir neturi laiko rimtiem darbam. Per rinkimus reklamuotis tai visi pirmi puola..Geriau eitu geru darbu daryti, nereiketu nei reklamu, zmones ir taip balsuotu.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  NA, kol šalia mero toks patarėjas jaunimo ir sporto reikalams, tokie skat’parkai ir toliau nyks. Net jo vadovaujamas krepšinio klubas, ne kartą gavęs iš miesto pinigų, nesugeba atsiskaityti už sporto salę. Krepšinis, krepšinis, o kitų sporto sakų jau nėra? Užsibuvo ponas šiltoje vietelėje. Neūkiškas visai. Greitai ne tik skate’parko, bet ir jokio sporto inventoriaus nebeliks mieste. Giedriau, gal atsistatydink, jei nesugebi darbo atlikti?

 5. Riedutininkas parašė:

  mes kreipiames i savivaldybe bet jie isvis nekreipia demesio i sita skateparka. ji tvarkyti neimanoma uz tokia suma iseitu ir naujas skateparkas. butu geriausia skelbti nauja projekta ir laukti kol atsiras remejai kad pastatytu nauja.

 6. Juziui parašė:

  Pasiūlyti nebegalima? O jūs bent matėt to parko būklę, protingieji? :)

 7. ? parašė:

  Ir vėl tas anglijos karalienė?

 8. Juzis parašė:

  nu va ta jau nebrek patarėjo vakou tu atrakciju, tai jau nugriaut išauga mata, daba statys anam didiesnį sporta centra. kieno ta užgaida bova tokius savivaldybės pinigus sukeštė kap į….Kas atsakys? Vėl nieks?

 9. Tomas parašė:

  Tai nesilankykit ir nebus traumų. STOP juostą patys nuplėšiat ir dar tikitės ieškoti kaltų. O savivaldybei siūlau nugriauti šį jau gerokai papuvusį medžio gabalą. Jo neverta tvarkyti – bus tik pinigų švaistymas. Siūlau toje pačioje vietoje išlieti betoninį skate parką, kuris bus amžinas. + Tai nėra labai brangus būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto