Rinkėjai – dvigubai aktyvesni

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Antradienį, gegužės 7 d., Savivaldybėje prasidėjo išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Pirmų dviejų dienų rezultatai rodo, kad mažeikiškiai gerokai aktyvesni, nei buvo prieš penkerius metus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paskelbtais duomenimis, per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas Mažeikiuose jau balsavo 1 593 rinkėjai, arba 3,74 proc. balsavimo teisę turinčių rajono gyventojų.

Lyginant su mažeikiškių aktyvumu, užfiksuotu prieš penkerius metus, per išankstinį balsavimą šiuose Prezidento rinkimuose aktyvumas padidėjo daugiau nei dvigubai – tuomet per dvi pirmąsias išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 686 rinkėjai (1,51 proc.).

Gegužės 8–10 d. balsavimas vyksta ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.

Gegužės 10–11 d. rinkimų komisijų nariai organizuoja balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

VRK duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybėje yra 42 639 balsavimo teisę turintys rinkėjai, pagal gyvenamąją vietą jie balsuoja dviejose – Mažeikių (38-oje) ir Žemaitijos šiaurinėje (39-oje) rinkimų apygardose.

Kviečiame visus dalyvauti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Mūsų rajono rinkėjai, kurie nepasinaudojo galimybe iš anksto išreikšti savo valią, gegužės 12 d., sekmadienį, laukiami rinkimų apylinkėse.

Rinkimų dieną balsavimas apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 val. VRK primena: rinkėjai, atvykę balsuoti į rinkimų apylinkę, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

11 Atsakymų į “Rinkėjai – dvigubai aktyvesni”

 1. Baron Münchhausen von Bugenen parašė:

  Įdomu, kaip buvo balsuota Bugenių kolūkio raštinėje? Jokių incidentų nebuvo ir padangos surinktos? Kiemas pašluotas ir surinktos šiūkšlės? https://www.youtube.com/watch?v=AwS7zSiTt8A

 2. Palmyra iš tv3 parašė:

  Į antrą turą išeis bestuburė šestiorkė,tvarto kumelė,bet laimės žuvis,nes jav kursuose apmokė kaip vadovauti kolonijoms.

  1. palmyrai parašė:

   O kokioj palatoj tave apmokė? Toj kur napoleonai ar kur leninai?

 3. Anonimas parašė:

  reikia kad butu ne tik su STUBURU,bet ir su galva gerai,deja deja.teks manau parduoti pieno uki,ir isvaziuoti is savo salies.Po vakariniu prezidento debatu,as supratau kad matyt idar karta turesime auksta ir grazu,kuris dirba savo naudai,nes jis pats taip giedojo Lietuvos himna.tai va tiek….

  1. to anonimas parašė:

   Prezidentas, kad ir kas bebūtų juo išrinktas, niekaip nesprendžia pieno ūkių problemų. Tai ne jo kompetencija. Prezidento sritis – užsienio politika ir valstybės gynimas.

   1. bbd. parašė:

    Gera užsienio politika bučiuoti svetimos valstybės skudurą,o ne Trispalvę.( ne rusišką). Pirmame ture balsuosime MES,o iš antro jav ambasada išrinks kokią išdresiruotą žuvį.

    1. Anonimas parašė:

     Panašu, kad jūsų smegenėlės pažeistos negrįžtamai. Turbūt kūdikystėje ne kartą iš vežimėlio žemyn galva kritote? :-))))

 4. džiugu parašė:

  kad žmonės iš banduomemės tampa visuomene ir jau turi savo nuomonę. Gal pagaliau išrinksime tokį,kuris atstovaus Lietuvos,o ne kitų šalių interesus ir nereikės vadinti neliteratūriškais žodžiais.

  1. Anonimas parašė:

   Ir kas gi tai būtų? :-)

 5. Kestas parašė:

  jeigu balsuoti,tai tik uz Remigiju Zemaitaiti….

  1. kestui parašė:

   Tai gal iš karto už kremlinį vaitkų. Būtų pats tiesiausias kelias į ruzzijos satelitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto