Rinkimų dieną neprabalsuokime – BALSUOKIME

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Pirmąją kalendorinio pavasario dieną rinksime Mažeikių rajono savivaldybės merą, Tarybos narius. Nors rinkėjams turės įtakos (ne įtakos) kandidatai, rinkimų kampanijos (ne kompanijos) metu dosnūs pažadų (ne dosnūs pažadais), bet atėjusieji į rinkimus, matyt (ne matomai), padarys išvadas, prieis prie išvadų (ne prieis išvadų, išvadas) ir balsuos pagal savo sąžinę.
Likus kiek daugiau nei savaitei iki savivaldybės gyventojams svarbios dienos, pamąstykime ne tik apie būsimą valdžią, kurios pažadais patikėsime, bet ir apie leksiką, susijusią su rinkimais. „Santarvė“ kalbina Mažeikių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoją Alma Tupikienę.

–    Vietos valdžią rinksime rinkimų keliu prabalsuodami?
–    Jeigu taip rinktume – nieko neišrinktume. Vietos valdžią rinksime rinkimų būdu, rinkimais arba rinksime balsuodami (ne rinkimų keliu). Eisime balsuoti, balsuosime (ne prabalsuosime). Kodėl? Žodis prabalsuoti reikšmėmis „balsuoti, pabalsuoti, nubalsuoti, subalsuoti, baigti balsuoti“ nevartojamas. Atkreiptinas dėmesys, kad ši reikšmės klaida įtraukta į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos patvirtintą Didžiųjų kalbos klaidų sąrašą. Už sąraše paminėtas kalbos klaidas galima taikyti administracinę atsakomybę.

Visas interviu – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Rinkimų dieną neprabalsuokime – BALSUOKIME”

 1. dzin parašė:

  dzin man ta tavo gramatika o kandidatai i mero posta tai tragedija

 2. to Vardas (privalomas) parašė:

  O jūs bandėte susikišti ir iš patirties žinote, kad padeda? :-)

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  susikišk tuos akinius TEN. O balsuoti tikrai nėra už ką.Bet reiks,kad raudonsnskūriai amb gaujos vagys ir trudovykai neprieitų prie lovio.

 4. to lolas parašė:

  Reikia akinių ? :)

 5. lolas parašė:

  Nesutinku. Jei nematau už ką balsuoti – tiesiog prabalsuosiu (te atleidžia man mano buvusi lietuvių kalbos mokytoja, už pastarąjį žodį).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto